Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyiből lehet kihozni 2 fő...

Mennyiből lehet kihozni 2 fő étkezését egy hónapban?

Figyelt kérdés
A férjemmel most kezdjük a közös életünket, kíváncsi volnék, Ti mennyiből tudjátok kihozni a kaját egy hónapban, úgy, hogy azért nem csak tészta meg krumpli hanem egészséges ételek is (főzelékek, teljes kiőrlésű kenyér, néha párolt zöldség stb.)
2011. febr. 28. 19:06
1 2
 11/19 PT-Daniel válasza:

A Sparnak a minösegevel elegge meg vagyok elegedve. A Merkur, nem tudom, hogy Magyarorszagon is van, de Ausztriaban hasonlo, mint a Spar. Van valasztek es nem ernek meglepetesek a minöseget illetöen. Teny, hogy valamivel dragabb a bio hus, de nem csak egeszsegesebb, hanem teljesen mas az ize is. Regebben falun eltem, es volt szerencsem olyan etelekhez, amiket magunk termeltünk vagy tudtam, hogy a faluban neveltek fel. most ezt sajnos nem tehetem meg.


Hozza kell tenni, hogy alkoholt kb. szilveszterre, meg, jobb ötlet hijjan, neha ajandekba veszek. Es az etel araban nincsenek benne a haztartasi vagy mosashoz szükseges szerek.

Lejarathoz közeli dolgokat nem merek megvenni. Van, amikor dugoba kerülök es nem szeretnem, hogy, mire hazaerjek megromoljon a hus. A biorol meg nem vagyok hajlando lemondani, mert a sajat szememmel lattam a különbözö allattartasoknak kivitelezeset. (Aki a margarint irta: vegyel vajat! a margarin közelebb all a hungarocellhez, mint barmi szerves anyaghoz! - tanultam diätologiat, csak hadd ne kelljen most reszleteznem)

2011. febr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
a bio rohadt drága Ausztriában is. a Merkur sem a legolcsóbb hálózat.amikor kint vagyok,én is elköltök egymagamra heti 10000ft-nyi e-t,pedig nem is eszek biokaját és magam főzök.nem hiszem,hogy olcsóbban ki tudsz jönn. bár az éttermen lehetne spórolni.
2011. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 PT-Daniel válasza:

hmmm... kar! Szivesen sporolnek!

Lehet, hogy az ettermi latogatast tenyleg leredukalom egy alkalomra.

Meg gondoltam arra is, hogy lehetne heti 1 vega napot is tartani.

De nem hiszem, hogy ennek ellenere sikerülne havi 100 ezer ala menni. :(

2011. febr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
54%

tegnap 21:02


A Spar eleve a legdrágábbak egyike.. Nameg vacak élelmiszereket is vásárolsz amik nem táplálnak és csak a cukor van bennük..

Asszed a müzli egészséges? Hát nem az! Nézz utána a neten mi lehet benne az egérszartól a fuzzáriumig.



Én 15-20 ezret költök havi szinten kb kajára, krumplit sokat eszem, és tejet és húst is. Gyümölcsöket leggyakrabban konzervben vagy ha akciós akkor veszek, és csak fehér kenyeret abból is az akciósat plusz sertészsirral főzök, mert az olajtól hasmenésem van mindíg akármilyen fajta is.


Nem eszem nassokat, ritkán eszem készítményt, és üditőt sem fogyasztok semmilyet sem!

2011. márc. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ja es kizarolag pet palackos sört iszom (nem fizetek az üvegért ás aluminium miatt sem akarok alzheimer kórt) Plusz gyümölcskonzzervet is csak akkor, ha befőttesüvegben van (nem kell az ólommérgezés).
2011. márc. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 PT-Daniel válasza:

Elözönek:

Mindenhol lehe vacak kajat venni. De attol, hogy az arukeszlet reszet kepzik, meg nem biztos, hogy meg is veszem.


A müzliröl: Kizarolag olyat fogyasztok (Schneekoppe), ami mindenfele adalekanyagtol eg. cukor, tartositoszer, szinezek, etc. mentes.


Olaj: Az olaj kemiai strukturaja a hötöl lenyegesen megvaltozik. Probald ki a vajat. Mivel az szobahömersekleten is szilard, hö hatasara is kevesbbe alakul at a szerkezete. De abbol se hasznalj tul sokat. Lehetseges, hogy az segit az emesztesi gonoddal.


A krumplit nem nagyon tanacsolom az elesztö miatt. A konzerves dolgok meg altalaban tele vannak tartositoszerrel es lenyegeben nincs mar tul sok közük a friss gyümölcsökhöz.


Sajnos Magyarorszagon nem tul elterjett, ami pl. Angliaban nagyon nepszerü, a "not from concentrate" friss gyümölcslevek, amik nem szarazra presetl, viztelenitett pasztörözött gyümölcspor ujra vizzel valo higitasa.


De szerintem, itt mar nagyon elterünk a kerdezö altal feltett eredeti kerdesröl:

Szemelyes konkluziom: Sajnos, amennyiben az ember nem maga termelheti, fennall az az arany, hogy minel egeszsegesebb, annal dragabb. (Ez termeszetesen nem jelenti azt, hogy, minden, ami sokba kerül, az ugyanakkor jo es egeszseges! Csupan annyit, hogy pl. a bio-termek termelesenek költsegei sokszorosa a tömegtartas költsegeinel, ami megmutatkozik a fogyasztoi arban is es ezert nehezebben lehet olcson minösegi elelmiszerhez jutni.)

2011. márc. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves előző! Sok mindenben egyet tudok veled érteni. De szerintem a kérdező a magyarországi életszínvonal és árak alapján szeretné kiszámolni a várható költségeket, lehetőleg minél egészségesebb alapanyagok tekintetében.

A bioélelmiszer szerintem egyenlőré még majdhogynem extrának és luxusnak számít szerintem az itthoni körülményeket alapul véve. Szerintem nem általános, hogy egy átlag fiatal pár minden másnap étteremben eszik, ill vacsorára is biohúst meg tengeri herkentyűket fogyaszt, narancsjuice stb....

Sokan örülnek, ha egy héten 2-3x van valamilyen hús a főétkezés részeként.

A kérdésre válaszolva. Én még nem számoltam össze, de szerintem 40 alatt nem tudnám kihozni. Persze ebbe benne van, hogy azért tényleg próbálok egészséges kaját az asztalra tenni. Nagyon figyelek rá, hogy ne legyen a kajában művacak. Pl. kenyeret, péksüteményt, pizzát magam sütöm, édességet, sütit is. Készételt, félkész ételt, fűszerkeverékeket, porokat, alapokat, felvágottakat, margarinfélét stb. nem veszek. Napraforgó és olivaolajat, vajat használok. Hús egy részét magunk termeljük meg. Néhány dologból veszek csak biot, néhány liszt (nem mind, inkább csak a teljeskiőrlésűek), magvak,sütési alapanyagok, ketchup stb... Édesítésre mézet, barna cukrot használok. Kb. ennyi.

Sajnos ha egészségesen és minőségit akarsz enni, az nem olcsó...:(

2011. márc. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:02


Megint én vagyok. a 20 úgy jön ki, hogy mindig veszünk egy zsugor lisztet,cukrot, tejet, amikor olcsó. Krumplit zsákban vesszük. 2 en vagyunk, a párom a munkahelyén kap ebédet, tehát neki csak vacsi+reggeli kell. Hétvégén viszont itthon van. Mirelit zöldségeket szoktam venni többet is, amikor akciós, azokból jó főzelék van, virsli vagy tükörtojás a feltét.Rengeteg tésztafélét eszünk, variálva persze: sajtos-tejfölös, krumplis, mákos stb. Leveseket gyakran csinálok, jó tartalmasat, utána elég hozzá pogácsa, bukta. Mind magam sütöm.Gyümölcsöt nem veszünk, mert vannak fáink, és van még kb. 2 láda almánk, mondjuk mindennap eszünk fejenként egyet-kettőt. Befőttet és lekvárt is sokat raktam el, de sajnos nagyon rossz volt a termés, közel sem annyi, mint régebben. Zöldségből piacon vásárolok, általában uborkát és fejes salátát. Uborka jó a szendvicsekbe. a salátát meg vacsorára szoktam csinálni, egy kis konzerv kukoricával.

Húst csak hétvégén eszünk. Mármint hogy van hétközben virsli, felvágott, de "igazi" hús csak hétvégén.

Kenyérből azt veszem, ami olcsóbb.

Tudom, hogy ez így nem hangzik túl egészségesnek, de ennyi pénz jut rá, ezt kell beosztani. :/

2011. márc. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:) hát igen, sajnos én is azt látom, hogy dönteni kell, vagy egészségeset vagy olcsót eszünk... ráadásul bonyolítva van a dolog mivel én most terhes vagyok és cukorbeteg, a diéta pedig plusz költséget jelent:S
2011. márc. 1. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!