Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyiből lehet kihozni 2 fő...

Mennyiből lehet kihozni 2 fő étkezését egy hónapban?

Figyelt kérdés
A férjemmel most kezdjük a közös életünket, kíváncsi volnék, Ti mennyiből tudjátok kihozni a kaját egy hónapban, úgy, hogy azért nem csak tészta meg krumpli hanem egészséges ételek is (főzelékek, teljes kiőrlésű kenyér, néha párolt zöldség stb.)
2011. febr. 28. 19:06
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
legyenek benne. (ez kimaradt:))
2011. febr. 28. 19:09
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha spórolnotok kell, akkor kb. 40 ezerből ki lehet hozni.

Legalábbis nekünk ennyit kell beosztanunk a férjemmel egy hónapban kettőnkre.

Ettől kevesebb is elég lenne de én is szeretnék a szűkös anyagiak mellett aránylag normálisan táplálkozni.


A havi 40 ezerbe nálunk belefér minden tisztító, tisztálkodószer és élelmiszer.

Általában ha valami akciós, akkor abból veszek többet is (pl. margarin, tojás, cappuccino, sajt stb.), kenyeret pedig a helyi pékségben veszek, mert ott csak 210Ft/kg, igaz ez sima fehérkenyér.

Ebbe az összegbe belefér joghurt, napi gyümölcsök és heti 1 üveg bor is.

2011. febr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

30-35ezer


de ugy,hogy ebben benne van minden hétköznap reggelre páromnak gyümölcs(fogyókúrás célzattal),nekem energiaital,heti 5-6 joghurt fejenként

igaz nézegetem erősen az akciókat,és pl főzeléket konzervből csinálok,azt megveszem ha akciós(1 doboz 100as körül,ami máskor 180)

de sokszor csinálunk pizzát is,1500ből kijön bő vacsi,plussz másnapra reggeli vagy ebéd

félkész kaját sosem veszek,rendelni is csak félévente ha egyszerre betegszünk


de kenyeret sosem veszek,nem szeretjük,csak kiflit vagy saját sütésű kenyérhasonmásokat

2011. febr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mi átlag 40-45e Ft-ot költünk egy hónapban. Úgy hogy egészségesen étkezünk(teljes kiőrlésű kenyér, rengeteg zöldség és gyümölcs, hetente 1x hal is van a menüben) Biztos ki lehetne hozni olcsóbban is de mi nem akarunk ez alá a színvonal alá menni.
2011. febr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
20 000. teljes kiőrlésű kenyér,gyümölcs,sok zöldséggel kombinált rizs,tészta ( a főzelékeket nem szereti a párom),rakott ételek,időnként joghurt,húsféle heti 2-3-szor,főként darált húsok,időnként pizza. de ez csak tényleg a kaja,tisztálkodási cuccok nem férnek bele.
2011. febr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
ja egy 20-asból extra spórolósan odafigyeléssel megvan...ha nem nézed az árcímkéket és az akciókat árgus szemmel, akkor 40ezer
2011. febr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
20, de úgy, h minden fillért kiszámolok, és ez csak kaja, de ebből tényleg megvan minden kaja a hónapban.
2011. febr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 PT-Daniel válasza:
38%

WOW! Valamit nagyon rosszul csinalok!


Mi is egeszsegesen taplalkozunk. Husbol, tojasbol csak a biot eszem meg, de a többinel is ügyelek ra. Mennyisegre nem eszünk olyan sokat, de ritka, amikor heti 30 ezer alatt jön ki! Monjuk, hetente kb. 2-3x etteremben is eszünk. De ez akkor is hihetetlen, hogy ennek a harmadabol is lehetne enni!


Szerintitek minösegbeli lemondasok nelkül meg tudnam oldani? Altalaban a Sparban vagy a Merkurban vasarolok.


Reggeli: Müzli, tojas, narancsle, joghurt


Ebed: Mindenkeppen fött es valami halottal (preferalom a vad-, vagy szarnyas hust, ritkabban marhat, de a halat valamint egyebb tengeri herkentyüket is szeretem).

Vacsorara altalaban salata, amiben vagy szinten csirkehus vagy garnelarakok vagy gombak vannak(van, amikor fött kaja vagy tükörtojas zöldseggel vagy ilyesmi).


Nap közben gyümölcsök, nyers zöldsegek es bio weknik felvagottal, de van, amikor ram jön a csokizhatnek.


Nagyon örülnek, ha nem kellene olyan sokat fizetnem es megis lehet reszem egy finom, egeszseges es kiegyensulyozott etrendben.

2011. febr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

spar a legdrágább bolthálózat..a másikról meg még nem is hallottam


vidéki lidl-ben egy 20-asból megvan, ahogy írtam, elég nagy körültekintéssel (sajnos nem elmélet, hanem tapasztalat)

2011. febr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Nálunk bio szóba sem jöhet és húst is vagy akciósat veszek, vagy olyat, ami aznap jár le, így 25, vagy 50%-al olcsóbb, bár az 50%-ost meg kell nézni jól, mert némelyik már nem túl guszta, azt inkább otthagyom.

Ezt vagy felhasználom aznap, vagy lefagyasztom máskorra.

Étterembe sosem megyünk, ha havi 1-szer megeszünk egy gyrost, akkor lehet, hogy sokat mondtam.

Bár nálunk a férjem nagy étvágyú, "normál" étvágynál kb. 5ezret le lehet számolni a kiadásokból.

2011. febr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!