Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet egy hónapig így...

Mit lehet egy hónapig így enni? Mennyiből jönnék ki?

Figyelt kérdés

Cserediákként megyek Magyarországra egy hónapra. Kollégiumban fogok lakni, a kajáról viszont magam kell gondoskodjak. Egy konyhányi edényt nem tudok vinni magammal, költekezni se nagyon szeretnék, hogy mindent ott vegyek meg, így csak a legszükségesebbekre állnak majd rendelkezésemre (tepsi, egy kisebb lábas stb). Amúgy sem vagyok konyhatündér, úgyhogy ez bőven elég, ki is merül vele a főzési tudományom.


Na szóval, a kérdésem az lenne, hogy mit lehet enni egy hónapig ilyen körülmények között (a felvágott egy hét után nagyon megunható, a rántottával-bundáskenyérrel még pár nap kihúzható, de itt megállt a tudomány) illetve hogy mennyiből lehet kijönni?


2011. jan. 7. 12:29
 1/8 A kérdező kommentje:

Megjegyzem, hogy nagyon sűrű a program, tehát főzésre nem is igazán lenne idő, maximum esténként. Így valami mobilis kaja ötleteket keresek :)

Köszönöm a segítséget előre is!

2011. jan. 7. 12:30
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Na hát akkor üdvözöllek majd Magyarországon!!:)

Vannak nekünk nagyon gyors és egyszerű kajáink,mint pl a krumplis tészta,vagy paprikás krumpli...és ezek társai:)

ezek olcsón kijönnek egyszerűen elkészíthetőek és ha mondjuk krumplis tésztát készítesz akkor este megcsinálod,holnap eszel belőle,holnap után egy serpenyőben felpirítod jól beborsozod egy kis tejföllel tálaláskor megspékeled,és egy nagy lába krumplis tészta elég majdnem 3 napra!

Emelett ott vannak a mi kis jó kolbászaink,amiből isteni kolbászos tojásos rántottát tudsz csinálni!!


Vagy túrós csusza,mákos tészta....


Húú nagyon sok ötletem lenne még:)


Amúgy ha szabad kérdeznem honnan jössz???

2011. jan. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én amíg kolis voltam, tojásos cuccokon éltem, ha szereted a tojást, akkor mindenképp legyen serpenyőd, bár nekem volt olyan, hogy lábasban sütöttem rántottát, mert nem volt más :) Vannak olcsó zacskós kaják is, tudod, vizet forralsz, belekevered és annyi, ezeket már párszáz forintért meg tudod venni. Meg ugye ha nem eszel főtt kaját, akkor zsemle, felvágott, sajt... Én egy napi kajámra kb. 300-400 forintot költöttem, vagy még kevesebbet, attól függ, mit ettem.
2011. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Leveseket is tudsz készíteni, azok sem drágák, zöldség, leveskocka, tészta, vmi olcsóbb hús, vagy gyümölcslevesek.

Ha van vmi wokféle serpenyőd, akkor abban is sokféle kaját lehet csinálni, tulajdonképpen azt raksz bele amit akarsz.

Fóliába csomagolt kajákat (pl. krumpli egészben vagy héjában, hal) is csinálhatsz a sütőben rácson, akkor edény sem kell.

A tojás tényleg jó dolog, kolis koromban én is sokszor ettem :) virsliből is lehet jó dolgokat csinálni, olcsóbb, mint a kolbász.

2011. jan. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Porleveseket, ha nem forró vizzel kevergetőseket veszel, azt kb. megkapod max.300 Ft.-ért, fél liter viz hozzá, és két napig van levesed.

Ugyanigy kapsz üveges szószokat, azt is kb. 600 Ft. körül. Veszel hozzá tésztát, vagy félkész rizst, ami megint kb. 300 Ft. körül van, igy megint van két napig kajád. Vagy mivel ezeket pár napig felbontás után lehet hűtőben tárolni, nem rögtön egymás utáni napokon eszed meg az egészet.

Sajtos tésztát , diós tésztát - diót kapsz darálva is, de lehet, hogy mákot is-, tudsz csinálni.

Élelmiszerboltban egy kiló krumpliból, étolajból, két szelet húsból is tudsz szuper ebédet varázsolni. Ez kb. Max 1500 Ft. , és megint két napra van ebédet. A húst tudod étolajon párolni, sütni, naturan is. Legfeljebb szólsz a hentesnek, hogy vékony szeletre vágja, igy nincs vele gondod. A hús nap után meg megint jöhet a tésztanap, vagy tojás.

Ha sütsz sültkrumplit, rá raksz kolbászt, vagy egy kis gombát párolva, rá a felvert tojást, sajtot reszelsz a tetejére, ez is mennyei, és kb. 600 Ft.-ból megvan. Kis adagokat lehet a boltban kérni. Pl. kolbászt is kérhetsz keveset, gombát két db.-ot, stb.

2011. jan. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
egyél valami olcsó menzán, 3-400 Ft-ért menüket. nem tudom, melyik város, de én egyetemista koromban mindig egyetemi menzákon ebéfdeltünk.
2011. jan. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sokmindent leírtak már előttem, de 13:47 nagy igazságot mondott. Vannak olyan üzemi étkezdék, menzák, iskolai, munkahelyi konyhák, erre specializálódott éttermek, ahol egyrészt nagy mennyiségben főznek, másrészt (a menzákon) van némi támogatás.

Ráadásul ők olcsóbban tudják beszerezni az alapanyagokat, így ezek együtt azt eredményezik, hogy majdhogynem olcsóbban meg tudod venni készen, mint ha te főznél.

Ráadásul nem megy vele az időd, és változatos is.

Annyi baj van vele, hogy minőségbe, mennyiségbe, nem biztos, hogy olyan, amit te szeretsz.

2011. jan. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ha menzán szeretnél ebédelni akkor javaslom egy napra 2 adagot fizess, mert egy adaggal nem lak jol még egy gyerek sem!
2011. jan. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!