Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell elkészíteni a...

Hogy kell elkészíteni a spenótfőzeléket kefírrel sűrűsítve?

Figyelt kérdés
Diétázom. Szeretném kihagyni a lisztet, olajat, viszont a fokhagymát nem nagyon. Hogy készítsem el, hogy finom legyen?
2011. febr. 25. 11:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Tehát azt nem értem, hogy amikor összeesett a spenót akkor simán ráöntöm a kefirt (amibe mondjuk beledaraboltam a fokhagymát) és ennyi?
2011. febr. 25. 12:03
 2/4 anonim ***** válasza:

A lisztes habarás adja meg az ízét (szerintem), de az egyik barátnőm is fogyókúrázik és ő keményítővel sűríti, és nagyon kevész vajon pirítja. Ő imádja, azt mondja neki jobban bejön, mint a sima habarású spenót.


Kevés vajon megpárolod a spenótot, bele nyomod a fokhagymát, majd a kefíres keményítő.


Jóétvágyat :)

2011. febr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem diétázom, csak szimplán nem tudok habarást meg rántást készíteni, meg különben is: fehér lisztet csak palacsintához használok. Szóval én így készítem:

1 közepes fej hagymát megpirítok (pici cukorral), egy másik lábasban meg felteszem a 2 csomag mirelit spenótot. Amikor már "olvadozik", hozzákeverem a vöröshagymát. Közben elkezdek krumplit főzni. (Kb. fél kg). Közben sózom, borsozom a spenótot, belereszelek kb. 5 gerezd fokhagymát. Aztán keverek bele 1-2 kisdoboznyi tejfölt. közben megfő a krumpli és azt összetöröm, egy kis tejjel félig-meddig pürésítem (nem folyósra, mert ezzel sűrítem a spenótot). Aztán a krumplit hozzákeverem a spenóthoz, és pont jó sűrű lesz :) A gyerekem egyik kedvenc étele! :)

2011. márc. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Uhh, ez aztán változatos! :)

Köszönöm szépen.

2011. márc. 12. 10:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!