Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valami egyszerű sütirecept...

Valami egyszerű sütirecept valakinek?

Figyelt kérdés

Holnap megyek mamikámékhoz látogatóba,meg hát a szülinapját,és névnapját ünnepelni. Nem vagyok egy nagy bajnok sütésben,de nem akarok üres kézzel menni. Valami egyszerű,de finom sütireceptnek nagyon örülnék. Előre is köszi!

25/N


2011. febr. 18. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Kocka alakú háztartási kekszet rajk egy tálcára szorosan egymás mellé. Kendd meg csoki pudinggal. Tetejére következő sor keksz, megkenve vanília pudinggal. Ha akarod lehet még következő sort is ... A legvégén a külsejét és a tetejét is megkened. Holnapra a krémtől átpuhul az egész, és ott tudod kockákra szelni, ahol a kekszek egymás mellé érnek.

Díszités: vagy csoki-reszelék, vagy kókusz-reszelék. Attól függ, hogy melyik pudinggal kented a tetejét. Esetleg minden kocka tetejére (majd tátalás előtt) vagy egy szem meggy, vagy egy kis tejszínhab.

Ha ma összerakod, holnapra tökéletes lesz.

2011. febr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia. Van egy kedvenc receptem ami szinte minden alkalomkor sikert aratot, nem is kell sütni, és gyönyörű szép.

Hozzávalók:

-4dl habtejszín

-fél kg túró

-krémtúró vaniliás (ízlés Szerint)

-2 zsacskó dr.Otker zseléfix

-cukor

-citromhéj

-gyümölcs

-piskóatekercs


Fogsz egy mély tálat, én leveses tálat szoktam használni.

kibéleled folpackkal. 1 centis karikákra vágod a babapiskótát, és körben az oldalát kirakod.

A felvert tejszínhabot, túrókat,cukrot, citromhéjat, ás a zseléfixet összekevered. A felét belerakod a piskóta tekercsel kibélelt tálba. Rakhatsz 1 réteg gyümölcsöt is bele, de akár el is lehet hagyni. DE mikor felvágják jól mutat. Tehát bele az összes krém aljára még szeletelt tekercs. Egy kicsit érdemes a tálat meg ütögetni, hogy a krém kitöltse a tekercsek közti rést. 1 nap hűtő. Másnap kiborítod egy tányérra. ennyi. Könnyű, finom, és nagyon mutatós.Én mindent a Lidl-ben szoktam hozzá venni. VAn kész piskótatekercsük ami le van csurgatva csokival, még szebb tőle, illetve van kis vödrös krémtúrójuk kb fél kg-os.

2011. febr. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb: babapiskóta pudinggal lerakva.
2011. febr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ha nem vagy gyakorlott, akkor egy egyszerű sütőporos receptet ajánlok, a hozzávalókat összeöntöd a tálba, habverővel jól elkevered, és ennyi. Esetleg mazsolát szórhatsz bele, vagy meggyet, hogy feldobd egy kicsit, már ha szeretitek ezeket (én nem):)

[link]

Én általában fele ennyi tojást teszek bele, de kimérem, hogy hány deci/gramm és a másik felét tejjel pótolom.

Természetesen kockára vágom (nem fenyőfa alakúra szurkálom).

Gyorsan megy és egyszerű.

2011. febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2011. febr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2011. febr. 19. 12:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!