Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kreatív kérdés - mit sütnél...

Kreatív kérdés - mit sütnél ki az alábbi hozzávalókból?

Figyelt kérdés
Máklepényt kezdtem csinálni, de elfelejtettem, hogy nincs itthon mákom... :( Már összekevertem a következőket: 2.5 dl tej, 3 tojás, 20 dkg cukor.
2011. jan. 16. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
lehet, hogy dióval is jó, ha az van otthon
2011. jan. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
tegyél még bele lisztet, 3 kanál étolajat, egy sütőport, egy kis kakaót, esetleg ha van otthon baracklekvár az is mehet bele, vagy meggy. Olyan legyen az állaga, mint a piskótának. Nagyon finom lesz. A nevét ne kérdezd, én bögrés sütinek hívom ( az arányok miatt)
2011. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ja, még hozzá 25 dkg liszt 10 dkg margarin vagy 1 dl olaj.

jól kikeverni, tetejére akármilyen darabolt gyümölcs, mazsola.

de muffinnak is kiadagolhatod, bele még csokidarabokat,fahéjat teszel.

2011. jan. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

teszel bele még 2 bögre lisztet, (még öntesz hozzá megfelelő menny. cukrot, h. a liszt-cukor arány megegyezzen), plusz kb. 1 dl olaj, kiöntöd kivajazott,kilisztezett tepsire, "dobálsz" bele gyümölcsöt, v. mazsit és be vele a sütőbe. Kihűl, megporcukrozod a tetejét és eheted is.

18/L

2011. jan. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De jófejek vagytok!!! :) Köszönöm! A lekváros-kakaós megoldást választottam, már sül is a sütőben! De a többit is kipróbálom majd, legközelebb már nem jövök zavarba, ha nincs valami itthon!
2011. jan. 16. 19:06
 6/6 anonim ***** válasza:

soha ne add fel, ha sütni akarsz:))mindig lehet valami sütnivalót találni, majdnem mindent lehet valamivel pótolni is.

én a múltkor hirtelen felindulásból muffint akartam sütni,de épp nem volt itthon semmilyen "nemesebb" gyümölcs, se befőtt.aztán beugrott a sárgarépa.

méz, citrom, mazsola volt otthon, így megszületett első sárgarépás muffinom.

meg se mondtam a páromnak, hogy miből van, csak amikor az utolsó darabot is befalta.

azóta már direkt többször is csináltam ilyent a férjem kérésére.

de, ha úgy indítottam volna, hogy ez egy srépás muff,akkor

tuti meg sem kóstolta volna.

szóval valóban kreatívoknak kell lennünk a konyhában, ami nem is olyan nehéz:)

üdv.

2011. jan. 17. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!