Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húslevest (csirkéből) mivel...

Húslevest (csirkéből) mivel ízesíted a leveszöldségeken kívül?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 18:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Vegeta, körömnyi babérlevél, szemes bors, kömény, kis fokhagyma, néha egy kis darab erős paprika. A leveszöldségek (hagyma-répa-zöldség-karalébé-zeller) mellé még szoktam zöldpaprikát, paradicsomot, káposztát, vagy káposztatorzsát (esetleg egy kis karfiolt is, ha van) rakni bele. Meg petrezselyemzöldet, természetesen.
2011. jan. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Vegetával, vagy csirkehúsleves kockával. Én vegeta nélkül hozzá sem fogok a főzéshez. Tehetsz bele még 1-2 babérlevelet, fokhagymát, egy késhegynyi kurkumát, hogy szép színe legyen, és egy -két cső szárított erős paprikát, egy két szem szekfűborsot, és 6-8 szem feketeborsot.
2011. jan. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

sóval, borssal és úgy másfél literenként 2 mokkacukorral.

ez nem vicc, próbáld ki. nem lesz édes, de a zöldségek ízét kiemeli.

régi igazság, a sós étkeket egy csipetnyi cukorral, az édeseket egy csipetnyi sóval tehetjük tökéletessé.

üdv.

2011. jan. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18:14: a mokkacukor az a sima kockacukor? bocs, ha értetlen vagyok :) de mindenképp kipróbálom... :)
2011. jan. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Tényleg nem hülyeség a cukor! Még az ételízesítőkben is van általában. Bár én húslevesbe nem szoktam tenni, de csak pont amiatt, hogy van az ételízesítőben.
2011. jan. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A mokkacukor az kisebb nagyságú kockacukor.
2011. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
amúgy általában amit találok a fűszeres dobozkámban... mindentbele :)
2011. jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
köszönöm a mokkacukros választ :)
2011. jan. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
6-8 szem feketebors, 2-3 gerezdfokhagyma, pár szem (2-3)szegfűszeg, 1-2 szem csillagánizs - teatojásba belerakom, plusz egész hagyma a levesbe - isteni finom így! Ez kb 2 liter leveshez való mennyiség, egyébként meg ízlés szerint. Nem kell bele se vegeta, se leveskocka...
2011. jan. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

18:14 vagyok, bár más valaki válaszolt már helyettem is,de valóban az, amit a kávéba tesznek.

de én már rutinból két jó csipet kristálycukrot teszek bele.

amúgy még a pörköltebe is, én így tanultam édesanyámtól, aki kiváló szakácsnő volt és hál'istennek még mai az.

2011. jan. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!