Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem bevált brokkoli...

Írnátok nekem bevált brokkoli krémleves receptet?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Én sós vízben megfőzöm a brokkolit, melybe még teszek egy csapott ek cukrot. Reszelek bele 2 gerezd fokhagymát, és tejszínes habarással sűrítem! Étkezés előtt borssal megszórom, és pirított zsemlekockával, és reszlet sajttal esszük!

Abszolút ellene vagyok a burgonyás sűrítésnek. Megváltoztatja a valódi ízét! Ne tegyél semmiképpen a brokkolikrémlevesbe! Akkor az már inkább zöldségkrémleves!

2011. jan. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

1 csomag fagyasztott brokkolit (lehetőleg 450 vagy 500 g-os) megfőzöl 1 liter vízben, 2 Maggi tyúkhúsleveskockával. (Lehet maradék húslevessel, de nálunk olyan nincs, vagy bio leveskockával - nekem az nem ízlett. Maggi tyúk a legjobb.) A főtt brokkolit valamennyi lével és 1 doboz (175 g-os) tejföllel leturmixolod, visszaöntöd a többi léhez, épp csak felforralod és kész.

Én ABC tésztát szoktam főzni hozzá, a párom szereti pirított kenyérkockával és levesgyöngyökkel is, de sajtos pirítóst is lehet hozzá adni.

2011. jan. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ!

Ez első válaszolótól szeretném kérdezni, hogy a tejszínes habarást hogyan is csinálod pontosan?

Még sosem csináltam krémlevest :)

2011. jan. 11. 15:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Brokkolit felteszem vízben, amit sózok, borsozok, vegatázok, esetleg 1-2 gerezd fokhagymát is teszek bele. Arra figyelek, hogy ne főzzem túl. Majd turmixolom.

Visszateszem, és tejföllel és liszttel habarom.

Tálaláskor sajtot reszelek rá.


Másik:

Kezdés turmixolásig ugyanaz, csak amikor turmixolom, beleteszek egy modzarella sajtot. Ennyi.


Üdv!

2011. jan. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tejszínes habarást ugyanúgy kell, mint a tejfölöset, csak tejszínt használsz a tejföl helyett. De liszt ugyanúgy. A különbség az, hogy a tejszín savanyúbb, a tejszín édesebb. A joghurt/kefír még savanyúbb, én nem szeretem, de diétázók használják.
2011. jan. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor elmondom az én verziómat is: megfőzöm a fagyasztott brokkolit annyi vízben, hogy ellepje, sózom, és őrölt szerecsendióval megszórom, és dobok bele egy-két marhahúsleves kockát. Finomabb azzal, mint a csirkével szerintem. Ha megfőtt, összeturmixolom, öntök hozzá 2,5-3,5 dl tejszínt, és még forralom picit. Én nem sűrítem, de lehet egy kanál liszttel, vagy keményítővel. Nagyon finom! :-)
2011. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

hú....

egyik jobban hangzik mint a másik :)

Szerintem kipróbálom mindegyiket.

Köszönöm és várom a további ötleteket!

:D

2011. jan. 11. 15:50
 8/9 anonim ***** válasza:

ezeknél jobbakat már nem is lehet:))de gazdagítani lehet

pörcösre sült baconkockákkal.tálaláskor szórjuk rá, isteni

pikantériát neki.

2011. jan. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én úgy készítem, hogy vízben felteszem főni a rózsákra szedett brokkolit (előtte beáztatom, jól megmosom). Hozzáteszek felkockázott krumplit. Ízesítem sóval, fehér borssal, szerecsendióval. Ha puhára főttek, akkor felöntöm tejszínnel. Ha kicsit kihűlt, akkor összeturmixolom.


Nagyon szuper lesz így! Nem kell sűríteni, mert a krumpli sűríti.


Ugyanez a kaptafa a cukkinikrémleves, póré-fokhagyma leves.

2011. jan. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!