Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha sikér nélkül nem lehet jó...

Ha sikér nélkül nem lehet jó kenyeret sütni, akkor miért nincs benne egyetlen kenyérreceptben sem?

Figyelt kérdés
2009. jan. 23. 21:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Értem, és köszi a felvilágosítást. Egyébként nem pontoztam le a válaszodat, én soha nem pontozok, csak a saját kérdéseimnél. gondolom te sem pontoztad le az enyémet UGYE??? Egyébként, a sikérről szóló ismereteim a helyi pékségből származnak.. de akkor lehet hogy mindenhol másképp csinálják, vagy nem tudom akkor mi a magyarázat.
2009. jan. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy bolti kifli, zsömle, az nem attól szép, hogy fel van fújva? legalábbis amit nálunk lehet kapni, abból 10 deka morzsa lesz ha összenyomom:((
2009. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én Zöld mancsocskát adtam minden válaszodra!!!Az aszkorbinos megoldás is jó!:-)

Igen sajnos fel vannak fújva a termékek.De a fehér termékek azért szebbek,mert a liszjükben jóval több a sikér,mint a barna lisztekben,"felfujó" anyagok nélkül.


Holnap,ha érdekel,leírom,hogy kell megnézni a sikértatartalmat a lisztben,csak most mennem kell dolgozni.

2009. jan. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Aha persze érdekel, szívesen olvasnék róla:)))
2009. jan. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%
Szia,én pék vagyok.És a kenyér sütéséhez nem kell sikért használnod. Az a fehérje két alkotórészéből a gliadinból és a gluteninből fok kialakulni a tésztakészítéstől a kelesztésig. A sikérszerkezet a kenyér formájának megtartására van szükség, És a rozskenyerekbe is azért tesznek búzalisztet is,mert abban egyforma arányban van a két sikérképző fehérje összetevő. Ha semmi féle képpen nem szeretnél használni bele búzalisztett keress olyant amibe a gliadin és a glutenin aránya megegyezik. Vagy ha formában dütöd meg a kenyered akkor nem fog ellaposodni,elterülni a kenyered.
2010. márc. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én is kezdő amatőr pék vagyok és nekem is többé kevésbé összeesik a kenyerem. Odáig jutottam a kérdés kutatásában, hogy a receptekben (magas sikértartalmú) KENYÉRLISZT szerepel (= BL80, BL112) mi kezdő amatőrök meg az alacsony sikértartalmú) általános háztartási BL55-öt erőltetjük. A rozs, meg a kukorica lisztben meg egyáltal nincs sikér, ezért ezekhez búzalisztet kell jócskán adni. Egyébként a vízmennyiség némi csökkentésével, +sikér hozzáadással, sütőporral, szódabikarbónával, friss élesztővel, tojással, tejjel is lehet némi javítást elérni. Van rengeteg recept a neten azokat is nézd, ne csak a géphez adottakat. Egyébként a szláv meg a német rozskenyér természetes tulajdonsága, hogy nem szellős, hanem tömör.
2010. szept. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Tegnap sütöttem BL55 általános + BFF55 rétes lisztből fele-fele arányban és csak kicsit horpadt be a teteje a felfutott állapothoz képest.

Szerintem az a probléma, hogy mi amatőrök arra vagyunk büszkék, hogy nem használunk adalék anyagokat, viszont panaszkodunk, hogy a mi kenyereink nem úgy néznek ki mint a profik kenyerei amik tele vannak E betűs adalékokkal. Találtam egy listát az adalékokról, olvasni is szörnyű ezeket a vegyszereket.

2010. szept. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Adalékanyagok a sütőipari termékekben:

[link]

A vége felé van, hogy melyik "E" mit jelent

2010. szept. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kis összefoglaló:

[link]

2010. szept. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!