Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki tud nagyon egyszerű karácso...

Ki tud nagyon egyszerű karácsonyi sütiket ajánlani? Amit 17 évesen meg tud csinálni az ember? =D

Figyelt kérdés

Ilyesmi kéne,hogy mézeskalács bár ez azért "nem tetszik" mert úgye állni kell a tésztának mondjuk ez alól sztem nem lesz kibúvóm mert mindnek állni kell xD

Esetleg vmi hagyományos sütit (ami esetleg csak abba a megyébe van v arra felé a szokás másfelé nem ) <<< ezekre írd léci h melyik megye :) előre is köszi


2010. dec. 19. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Nem vagyok kifejezetten konyhatündér,de ez egyszerű,és a benne figyelő áfonyadaraboktól igazán finom,mindenkinek tetszett!

2010. dec. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem karácsonyi sütik,mert olyanokat kifejezetten nem ismerek,de finomak,egyszerűek :

[link]

[link]

[link]

2010. dec. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm =D am a tésztának mindig 4-5 óra kell (mert a mézeskalácsnál azt olvastam ) és am h kevesebb ideig ami állna olyan kellene ha tud vki de köszi ezek jók
2010. dec. 19. 11:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Foszlós kalács


Hozzávalók


-1kg liszt

-2 egész tojás

-2 tojássárgája

-10 evőkanál cukor

-1/2 olvasztott margalin

-4dl langyos tej

-csapott kanál só


Kovász


-8 evőkanál liszt

-5dkg élesztő

-2 kávés kanál cukor

-1dl tej


Puha tésztává gyurjuk,pihentetjük,hármasával befonod zsírozott-lisztezett tepsibe rakjuk,még egy keveset pihenteted majd 2 tojás sárgájával megkenjük.

Előmelegitett sütőben,kis lángon szép pirosra sütjük.

Kb.50 perc

2010. dec. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a mézeskalács recept tök jó, és nem kell állni hagyni a tésztát:

[link]

2010. dec. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!