Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Használat előtt megmossátok a...

Használat előtt megmossátok a házi tojást, és mivel?

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
doktornő mondta, hogy ne mossuk meg, ha tisztának látszik, mert le vannak tapadva a kórokozók, nem ártanak, de ha feláztatod, akkor épp hogy beléekerül. Ha mégis sáros, akkor körömkefével
2010. dec. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg éppenhogy meg kell mosni, a tyúkszarból csak ki kell mosni? Én nem tudnám úgy használni.
2010. dec. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
hát, többnyire azért nem nyersen használjuk, hanem megfőzzük, megsütjük. vagyis elpusztulnak a bacik.
2010. dec. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vízzel és megtörlöm. Akkor kerül bele, ha nem törlöd meg, hanem hagyod, hogy belecsepegjen a héjáról a víz, mikor töröd bele abba, amit készítesz.
2010. dec. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sima vízzel. Különben úgyis hőkezeled, az kinyírja a bacikat :D
2010. dec. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem szoktam megmosni, max. ha nagyon koszos.
2010. dec. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

de jó lenne szaros tojást látni.... akkor talán elhinném , hogy most tojta a pipi.

szóval a kérdésre válaszolva, én is csak akkor mosnám meg

ha nagyon durván szennyezett.

egyébként csak közvetlen felütés előtt öblítem le.

2010. dec. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szalmonella héján van, én sem mosom meg csak akkor, ha nagyon koszos.Sütjük, főzzük, rántjuk, nyersen nem esszük, ennyi a titok.
2010. dec. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

igen, mindig.

Egy kis hypos vízbe teszem ázni pár percre a tojásokat, és persze, ha barna dolog van rajta azt is előtte természetesen lemosom.

2010. dec. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha az ember normálisan töri fel, a héj külső része egyáltalán nem érintkezik a tojás belsejével. Akkor minek megmosni? Persze ha darabos szennyeződés van rajta, akkor meg kell.
2014. márc. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!