Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyire különbözik a pecsenye...

Mennyire különbözik a pecsenye liba húsa a házi nagy libáétól? Melyikre érdemes költeni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Márton feleség vagyok. Nekem a hentesi liba jött be. Májas, 1300 ft/kg. Majdnem l kg-os mája van, ami maga 6000 ft.Pesten a Bosnyákon vettem, 6,5 kg-os volt. Gyönyörü sárga, a mája szinte fehér. Én ennél többet nem költenék libára, és nem szeretjük a pici pecsenye libát.
2011. nov. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a házi tömött libára. már sütöttem áruházi pecsenyekacsát és libát is háááát.... összemennek, mint a samu nadrágja.

nem is lehet hasonlítani a pátkai Teri néni hízlalt lábasjószágaival.

abból egy csomó féle ételt készítek, ott a finom hája-mája, lesz libazsírom is. szóval nekünk a falusi jön be.

2011. nov. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja , én is Mártonné vagyok XDDD
2011. nov. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pecsenye liba is lehet házi. A fiatal,nem tömött,nem hizlalt libát nevezik pecsenye libának. Ennek nincs,vagy alig van zsírja,megsütve elég száraz.

A nagy liba kövér,megsül a saját zsírján,a mája is nagyobb és jobb,mint a pecsenye libáért. Sokkal kiadósabb is.

2011. nov. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 doboszoli ***** válasza:

A pecsenye liba max 10 hetes, 4-4,5 kg élősúlyú, első tollában lévő fiatal állat. Finom.

A "házi nagy liba" tömetlenül (sovány libaként emlegeti a szakma) a lehető legrosszabb választás.

Ám ugyanez tömve, hizlalva, pláne ha a máj is "jár " hozzá, nálam űbereli a fiatal pecsenyelibát.

Érdekességként: az intenzív tömési idő 20-22 nap. Ez alatt egy libába mintegy 18 kiló kukoricát tuszkolnak.

2011. nov. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!