Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok jó kis bejgli receptek...

Írnátok jó kis bejgli recepteket? Tölteléket is ami nem repedezik ki.

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én receptet nem tudok, de egy tipp: kend le tojással a feltekert, tepsibe rakott bejgliket, és tedd be a mélyhűtőbe 10-15 percre. Nem repedezik ki általában, vagy nem annyira. Receptben, meg egyéb tippekben egyébként használd a google-t, sok blog van, és ott vélemények is.
2010. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és persze szúrklád meg előtte villával a tetejét.
2010. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

1,Ha jó a tészta nem repedezik ki.

2,a beigli sokszor azért reped ki vagy esik szét mert valaki nem szorosan tette be a beigliket egymás mellé(lehet ugyis késziteni h kihagysz helyet,akinek van bevált recije látezik ilyen,de hidd el h egymás mellé teszed és nem hagysz helyet már kisebb az esély rá.)Mint ahogy a buktánál is,ott is jol egymás mellé kell rakni az oldalukat megvajazni és akkor szépen felfelé emelkedik.

3,a tésztát ne nyújtsd olyan nagyon vékonyra akkor is kisebb az esély h kireped.

4,tojásozni ugy kell h lekened tojás sárgával keresztbe,majd hagyod kicsit száradni(vagy a sütöbe sütöd kicsit,majd olyan 10 perc mulva lekenet a fehérjével,ellentétes irányba,egy pék ismerös mondta.

Szúrkáld meg pár helyen és nem lesz gond.

5.Ja és ne tömd tele töltelékkel,jo has ok van betten,de ne legyen extra sok,mert az is dagad kicsit.

2010. dec. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A tölteléknek az a titka, hogy éppen annyi vízzel v. tejjel szabad összegyúrni a mákot vagy diót, hogy ha kis gombócként összegyúrva megmarad, de egy kis érintésre már szét is esik. Mi így csináljuk a pékségben, nem repednek ki soha. Ne tocsogjon a töltelék, mert az abból párolgó gőztől reped ki a beigli.
2010. dec. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

a pék ismerősöd tuti nem azt mondta, hogy meleg helyen szárítsd a tojásozott beiglit...

Mindíg hideg helyen szárítunk! A legjobb, amikor kinn mínuszok vannak, oda kell kirakni a beigliket.

És nem szorosan pakoljuk, mert nem bukta, hanem lazán, legyen helye, hogy átjárja a hideg levegő és később át tudjon sülni.

2010. dec. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
[link] - ezt próbáljátok ki, tuti recept, csak mindent a leírtak szerint kell csinálni és nem lehet elrontani:-)
2010. dec. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó kis beigli csevej alakult ki múltkor. 2010 december 2.-án kiirtak egy kérdést. " MÉZESKALÁCS RECEPT EGY OLYANNAK, AKI MÉG NEM NAGYON TUD SÜTNI? " 11 ÓRA 32-KOR VOLT. Ha gondolod, nézz rá. Annál egyszerübb beigli tészta, sem töltelék nincs, amit ott találsz.
2010. dec. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló. Belinkelnéd, mert nem találom, amit írtál, a google kereső sem dobott ki rá semmit.
2010. dec. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem azt mondtam h meleg helyen száritsa hanem h száritsa rá...mondjuk én bekenném a nyers tésztát és kicsit hagynám állni mig rászárad kicsit.DE igy mondta h ők ugy nekik h fehérre mega sárgája külön.Be is vált.Amúgy nem mindegyik beigli marad egyben ha nem rakod egymás mellé,biztos jo a tésztád.Nem mondom h szorosan kell de legye egymás melett,ne legyen kilométernyi hely.Ez is egy meoldás neked az jön be másnak már,de mivel jo lett így nem lehet azt mondani h ez az eset szar max azt h máshogy készül.Amúgy tényleg azt rosszul irtam hogy a tojást nem rásütni kell ahem rá "száritani".
2010. dec. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20,41-es. Köszönöm az érdeklődésedet, de sajnos agyi kapacitásom, és müszaki képességeim hiányában, képtelen vagyok belinkelni a beigli receptjét. Megkérhetnék valakit, hogy megtegye helyettem???????? Sütni viszont tudok, és szeretem az egyszerű recepteket, úgyhogy ne add fel, próbáld megnézni a beiglimet, és a töltelékeket. Szigoruan saját találmány.
2010. dec. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!