Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Keszen vett piskota lapokat...

Keszen vett piskota lapokat milyen kremmel lehet megtolteni ami egyszeru es finom, esetleg pudingossal de ahhoz meg mit kell tenni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 08:31
1 2
 11/14 anonim válasza:

Anyukám egyszerű tejszínhabos krémmel töltötte meg. :)

Tejszínhabot fölvert porcukorral, vaníliás cukorral, hogy jó édes legyen, és fagyasztott, felengedett bogyós gyümölcsöket kevert bele.

Finom volt. :)

2010. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Gyors gyümölcsjoghurt krém

2 cs. zselatin fix (instant zselatin, rögtön a krémbe keverhető, nem kell melegíteni)

1 dkg porcukor,

3 dl gyümölcsjoghurt,

4 dl tejszín


Eperkrém

1/2 cs. vaníliás pudingpor (főzős),

20 dkg cukor,

2 dl tej,

14 dkg vaj,

0,3 dl rum,

20 dkg eper


A pudingporból 5 dkg cukorral és a tejjel sűrű pudingot főzünk, lehűtjük.


A vajat a maradék cukorral habosra keverjük, majd a kihűlt pudinggal, a rummal és 10 dkg pürésített eperrel összedolgozzuk.


A többi epret apróra vágva keverjük a krémhez.


Ajánlat: 6 tojásos 3 lapba vágott piskótatortába töltjük. Díszítsük tejszínhabbal és apró eprekkel.


A tejszínt kemény habbá verjük és a hűtőbe tesszük. A joghurtba belekeverjük a zselatint és kb. 1 percig keverjük robotgéppel (habverővel). Végül belekeverjük a cukrot is.


A hűtőből kivett tejszint forgassuk a krémbe.

2010. dec. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Kriszti83 ***** válasza:
Én házi baracklekvárral/jammel szoktam tölteni.
2010. dec. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
én szoktam nutellával is tölteni, vagy banánszeletek-nutella és tejszínhab.
2010. dec. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!