Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elrontottam a mousset, ki...

Elrontottam a mousset, ki kell dobnom a tortát?

Figyelt kérdés

Hülye voltam sajnos, egy új receptet próbáltam és ebben a zselatint nem a mousse alapba kellett bele keverni, hanem a legvégén írta, hogy a mousse alappal már kikevert tejszínbe keverjem bele. Most ahogy kivettem a fagyóból meg a formából látom a mousseban a zselatin szemeket... Ez így kuka vagy alkalmas még emberi fogyasztásra?

Hogy egyáltalán befogta-e a zselatin vagy majd szétfolyik az majd kiderül, ha kiolvadt, most a fogyaszthatóságra vagyok kíváncsi.

Nem jártam még így soha. 😔



tegnap 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Bajod nem lesz tőle, az biztos, inkább az a kérdés, hogy élvezeti értéke milyen.

Lehet, hogy semmi baja, de lehet, hogy fura lesz, hogy zselatin darabok vannak benne. Kóstoljátok meg, ne dobjátok ki rögtön.

tegnap 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Dobd ki, csak mond meg melyik ablak alá álljak
tegnap 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ki ne dobd már, basszus :D Attól még ehető.
tegnap 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

A zselatint hevíteni kell. Melegítve kellett volna pici vizzel es utana hozzatenni.


Dehogy kuka. Vagy lekaparod es teszel hozza zselatin fix/eypresszt amihez nem kell.ho es ujra kifagyasztod. Vagy megeszitek kanállal


Dd garantáltan ehető!!

tegnap 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dorian Gray ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy hova kevered be, én is a végén szoktam (szakács vagyok). Ha látod a szemeket, akkor nem ez volt a baj, hanem az, hogy nem melegítetted fel eléggé és nem olvadt teljesen el.
tegnap 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!