Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Most főztem lekvárt először,...

Most főztem lekvárt először, szerintetek teljesen elrontottam?

Figyelt kérdés

Elég szétszórt vagyok szóval már mikor lefertőtlenített üvegekbe kiöntöttem a lekvárt, rögtön rá a tetejét és fejreállítottam. Elkezdtem mosogatni és belemerültem a dologba, kb ¾ óra után jutott eszembe hogy el kéne rakni az üvegeket dunsztba. Bebugyoláltam, siettem... És fejjel lefelé maradtak az üvegek.


Így megromlik? Vagy csak annyi hogy fejjel lefelé táoljam a polcon és felbontás után felkeverem, hogy az aljára menjen a cucc?


Ne b@sszatok le, itthon már megkaptam a magamét. De szerintem anyum nagyobb hülyeséget csinál azzal hogy felrázza az egészet, persze beszélni ilyenkor nem lehet hozzá...


2022. máj. 31. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen azzal, hogy fejjel lefelé volt, csak lezártad hővel, a meleg dunszt remek dolog, mama is azt csinálta. Hát nem tudom, a felrázás ártott e neki.
2022. máj. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a fejjel lefelé állítást már láttam egy gasztronómiai műsorban, ott nem is tették dunsztba utána.
2022. máj. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát ez is kb olyan így mintha nem raktam volna dunsztba mert már nem volt forró csak max meleg az üveg. Némelyik langyos.


Ma meg ugye össze lett rázva. Hát... Ha megromlik az jó drága mulatság volt. 7 kg eper meg hozzá cukorpótló meg ilyen ökörségek amit írt a recept, pektin.

2022. máj. 31. 16:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha langyos, az még jó, mamám sem egyből forrón tekerte be. Úgy csinálta, hogy újságpapírba csomagolta, körbe bélelte és még fehér terítővel is körbe csomagolta. Az a régi fajta vastag, fehér anyagú, semmi műanyag. Napok múlva is meleg volt még. De el is állt évekig.
2022. máj. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is ilyen vastag pokróccal béleltem ki a nagy lavórt és még pehelypárnát is raktam a tetejére. Ez tegnap délután volt, ma még langyosan lett felrázva (próbáltam tiltakozni, de így sikerült) ez lehet még nem olyan nagy probléma? Hogy langyosan és nem hidegen rázta fel...
2022. máj. 31. 17:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Alapból ezt a rázás dolgot honnan vette anyukád? Mi célból? Ha be tudod nyomni a befőttesüveg tetejét, akkor baj van. Ha nem, akkor légmentesen zár, jó lesz.
2022. máj. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt a rázást én sem hallottam még
2022. jún. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A rázás az hülyeség volt, mérgesen tudatalatt biztos gondolta; ha ez a fejreállítás nem rontotta el, majd én teszek róla és rád fogom" aztán meg lehet enni az egészet, pedig csak magamnak csináltam direkt cukor menteset gondoltam évekig jó lesz. Nem szeretem mikor belenyúlnak a munkámba. Ezért is fogok elköltözni, jó jó van segítség, de mikor felforr az agyvize, akkor nem lehet bírni vele.
2022. jún. 1. 11:47
 9/11 A kérdező kommentje:
6- Megnézem hogy benyomódik-e.
2022. jún. 1. 11:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Megmenekültek? Amúgy apám ugyanez volt, bármit csináltam, egyből szétszedte/szétverte, nehogy nekem legyen igazam.

Pont ma csináltam eperlekvárt, mindig a dunsztban hagyom akár 3 napig is fejjel lefelé állítva, eddig nem volt probléma belőle.

2022. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!