Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi rizs kell a töltött...

Mennyi rizs kell a töltött paprikába?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok még, érzésre nem megy az ilyesmi és mérlegem sincs. Ez lenne ma az ebéd, de bajban vagyok a rizs-hús aránnyal. Egy rész darálthúshoz ránézésre egy rész félig főtt rizs, vagy ennél kevesebb?
ma 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
az online receptek mit írnak?
ma 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

Kb fél kg (egy tele levesestányér) darálthúshoz szoktam tenni 1-2 evökanál rizst, amit elöfözök.

Soha nem figyeltem eddig, de szerintem maximum egyharmada a fött rizs, különben a végén a rizs között lesz kevés hús.


Elsö: a receptek - akár online, akár nem - általában súlyra adják meg az összetevöket, a kérdezönek meg nincs mérlege. Emellett az online receptek legalább fele használhatatlan.

ma 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fél kiló húshoz szoktam 10 dekát tenni. Nem főzöm ki előre, félig sem. Ha nincs mérleged, akkor a mennyiséget arányosítsd szemre a fél kiló húshoz.

Egy rész hús, egyötöd rizs.

(Kb. egy maroknyi). De nem lesz baj akkor sem, ha picit kevesebb vagy több.

(A hangsúly a picin van)

ma 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Puhább lesz a töltelék ha a rizst előfőzöd,igen.

Kb kétharmad hús egyharmad rizs.

ma 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!