Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mekkora az egy tepszi?

Mekkora az egy tepszi?

Figyelt kérdés

Rengeteg receptben csak ennyit adnak meg, nekem amik vannak, azok 18 x 28; 21 x 28; 25 x 37 cm-esek.

Fogalmam sincs, melyiket használjam, többszőr volt olyan, hogy az egyik túl kicsi lett, a másik meg túl nagy, de ez csak akkor derült ki, amikor megpróbáltam megsütni valamit.

(nem egy konkrét receptről van szó, szakácskönyvekben a legtöbbszőr nincs méret megadva)

A válaszokat köszönöm.



aug. 1. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nincs egyetlen olyan recept sem, amelyikben a tepsi mértékegységként szerepelne. Bögre van csak ilyen.
aug. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, még nem olvastál régebbi recepteket, vagy kötözködni akarsz?

A receptben az szerepel, hogy egy tepszire való adag, egy tepszibe X mennyiségű alapanyagokból kell készíteni a süteményt.

Természetesen nem a tepszi a mértékegység, csak nagyon nem mindegy a mérete.

A tészta vastagsága ugyanis erősen függ ettöl, egy piskóta vagy kevert tészta kisebb tepsziben dupla olyan vastag lesz, és viszont, a nagyobban túl vékony és nem úgy sül, ahogy kellene.

Remélem, így érthető számodra is a kérdés.

aug. 1. 18:22
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem mint mértékegység érdekli a kérdezőt a tepsi mérete, hanem hogy a kész anyagot mekkora tepsibe tegye. Eleinte én is többször jártam így, de idővel kitapasztaltam mit melyik tepsiben készítsem el.
aug. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi, látom, te megértetted a kérdést.

A gond akkor van föleg, amikor új receptet próbálok ki (mint ma is), és nem stimmel sehogy sem.

Ezért is kérdeztem, hogy az átlagos tepszi - föleg régebbi receptek esetén - kb mekkora lehet.

aug. 1. 18:27
 5/11 anonim válasza:
84%
Az nem "tepszi", hanem tepsi. Az s-et nem kell sz-nek ejteni :D
aug. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
5 - Nálunk Szerbiában is sokan tepszinek ejtik, merthogy szerbül "tepszija". (úgy írtam, ahogy kiejtik)
aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokan a régi gáztepsi méretét tekintik tepsinek ami 22x33 kb

Tehát kicsit kisebb mint neked a legnagyobb

aug. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Pont egy tepsinyi.
aug. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18%

2. 12 éve vagyok itt, stabilan 80% hasznos válaszokkal. Nyilcán kötekedésből.

Közel 70 vagyaok. Rengeteget sütöttem, főztem. Receptek alapjàn is.

A sütemènyekhez pontosan kell mérni. Az a fontos, hogy ebben precíz legyél.

A tepsik mérete sokféle, kis eltérések is vannak. 1-5 centi mindkét irányban.

Ezen sok nem múlik. Persze, ha kétszer akkora, vagy fele méret, az gond.

aug. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat.

Felénk - Dél-Alföld - tepszinek nevezzük, ebben fölösleges belekötni szerintem.

A gáztepsi mérete lehet tényleg a nyerö, megpróbálok keresni valami hasonló méretet.

9-es: nem az a gond, hogy pontosan mérni a hozzávalókat, hanem az, hogy a kisebbik formában a tészta túl vastag lesz, a gyümölcs nem sül át, a nagyobbban meg a tészta túl vékony, a gyümölcs mennyisége meg túl kevés.

Pont azn a bajom, hogy a hozzávalók mennyisége nem passzol egyik mérethez sem.

aug. 1. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!