Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyiben más egy forró...

Mennyiben más egy forró levegős mini sütőben sütni, mint egy hagyományos sütőben minimális zsíradékkal és például légkeveréssel?

Figyelt kérdés

júl. 13. 22:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
41%
Az air fryerben jól sikerül a sült krumpli, a sütőben szárazabb lesz, de az is ehető. Másnap (ha van maradék) az air fryeres száraz, de rágható, a sütős kőkemény, ehetetlen. Mit rontok el?
júl. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, 11. De én pl a másnapos sultkrumplit forró vajon át szoktam sütni és azt eszem friss kenyérrel. Hogy az milyen eszméletlen finom, arra szavam sincs 😳
júl. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
80%

11-es! Milyen sült krumpliról beszélsz? Van pár fajta...


Ha hassábburgonyáról beszélsz, amit frituban kéne megsütni, semmit nem rontasz el. Az, ha állott, akkor már jelentősen csökken az élvezeti értéke, másnapra meg ehetetlen.

Tökéletesen alkalmatlan arra, hogy "később" jó legyen. Frissen jó. Ennyi a titok. És nincs varázslat, semmilyen módszerrel nem lesz jobb.


Ha másnapra is ehető sült krumplit akarsz, tudom javasolni a héjában sült egész burgonyát.


Egyébként az airfryer és a sütő közt a különbség az esetedben a kiszáradás mértéke. Ebben sincs nagy varázslat, józan paraszt ésszel: minél több vizet veszít, annál keményebb lesz. Tehát: jóval gyorsabban kéne sütni, hogy ne az legyen, hogy mire megsül, kiszárad.

Többen közt ezért IS lehet jobb eredmény elérni olajban sütve, mert az olaj nagyságrendekkel hatékonyabb hőközlő közeg, mint a levegő.

júl. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!