Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon szeretem a pörköltszaft...

Nagyon szeretem a pörköltszaftos kajákat, de nem akarok pörköltet csinálni. Lehet anélkül valahogy?

Figyelt kérdés
Szeretem a pörköltszaftos tarhonyát, nokedlit, rizst, tésztát, stb de nincs mindig keret és idő arra, hogy egy komplett pörköltet főzzek. Lehet valahogy csak szaftot csinálni? Gondolok olyasmire, hogy hagyma, paprika, zsiradék és esetleg valami pörköltkocka vagy alap vagy ilyesmi? Próbáltatok már ilyet?
2010. okt. 20. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet éppenséggel: elkészíted a szokásos pörköltalapot (zsiradékon apróra vágott vöröshagymát dinsztelsz, ha van, mehet hozzá egy szem paprika, paradicsom is, sózod, borsozod és dobsz rá egy-két pörköltkockát + felöntöd a szükséges vízmennyiséggel. Kb 10 perc alatt összeforralod és kész. Nem lesz ugyanolyan, hiszen nincs benne a valódi hús íze, de a kocka rengeteg ízfokozója, aromája pótolni fogja valamelyest.

Azért inkább javaslom, hogy amikor van időd, készíts el egy nagyobb adag pörköltöt és szétadagolva fagyaszd le. Így, ha valamihez megkívánod, csak egy adagot kikapsz és bedobod a mikroba, vagy ha tudsz előre tervezni, már előző este átteheted a sima hűtőbe. Mégis csak finomabb, mint az utánzat :=)

2010. okt. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
78%

Persze. Pont azokból amiket leírtál. Ugyan úgy mint a pörköltet, csak hús nélkül.

Én pici keményítőt is teszek bele, a pörköltbe is, így sűrűbb lesz a szaft, én így szeretem. Ha nincs, jó a liszt is, de keményítővel jobb szerintem.

2010. okt. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az előző variációkból hiányozna a hús íz, elkészítheted pl. darálthúsból. Az időben is hamar megvan, valamivel olcsóbb is, mint egy tőkehús, pláne, hogy így megspórolhatod a pörköltkockát.
2010. okt. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

szia! ahogy a többiek írták, de ,ha szűkös a keret azért egy kis lecsókolbászból, vagy keménytojásokból is jó kis kaját lehet pörköltalapból kihozni. a gulyáskrém is nagyon

jó ízt ad neki.tészta , tarhonya, rizs, de puha kenyér is jó hozzá.

a zöldborsó és a karfiolpörkölt is nagyon finom, nembeszélve a gombáról.

üdv.

2010. okt. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

de eszembe jutott még, amit mi nagyon szeretünk. olyan sóletféle, de sokkal egyszerűbb. szóval a beáztatott tarkababot teszem egy jó testes pörköltszaftra és puhára főzöm. egy kis lisztes-paprikás habarással sűrítem.kerül bele egy két szál sárgarépa is.

ha van egy kis föstölt tarjánk azzal esszük, de van, hogy csak főtt tojásokkal.

üdv.

2010. okt. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépem. Igen, én is gondoltam a dúsításra, de most kifejezetten szaftos tarhonyát kívánok :)
2010. okt. 20. 15:41
 7/8 A kérdező kommentje:
Valaki ajánlotta a Knorr vagy Maggi féle zacskós pörköltalapot, hogy az neki jobban bejött, mint a kocka. Próbáltátok már?
2010. okt. 20. 16:36
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem használok mű-kockákat.

Sűrűn készítek szaftot,mert vacsorára szeretjük a sült vagy főtt krumplit szafttal.

Ha jó szaftot akarsz,akkor ne olajjal,hanem zsírral csináld. Sokkal jobb szaftot kapsz,és a paprika ízét is csak a zsír adja ki. (Mesterszakácsok véleménye).

A zsírban megpiríyom a vöröshagymát,ráteszem a pirospaprikát,felöntöm egy kevés vízzel,teszek bele még borsot,csipet szerecsendiót,jól össze forralom,amig zsírjára nem sül. Nem kell bele liszt meg ilyenek,mert az már nem szaft,hanem paprikaszósz.

2010. okt. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!