Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karácsonyi ételek terén...

Karácsonyi ételek terén tradicionalista vagy reformer vagy?

Figyelt kérdés
Én karácsonykor minidg valami újdonságot probálok ki, párom is szereti azokat. Pl. mákos helyett karamellás vagy csokis bejglit készítek. Nem szeretjük a mákot. Persze nagyon okos rokonok megszóltak ezért, hogy mi az hogy "nincs mákos bejgli".
2023. nov. 15. 12:45
A kérdező szavazást indított:
Tradicionalista
Reformer
Középút (hagyományos ételek, de mindig van egy kis újítás)
39 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Is-is.
2023. nov. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Ételben tradicionális.

Sütikben mindig mást készítünk, mindig van valami újdonság. Csak a bejgli állandó.

Mi meg egyébként csak a mákosat szeretjük :D Nem a tradíció miatt van az, hanem mert ezt szeretjük.

Ha rokonoknak is készítesz, akkor azért illik olyat is, amit ők szeretnek. Csinálhatnál egy rúd másokat is, hogy azzal kínáld meg őket.

2023. nov. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Ha nálunk soha nem volt karácsonyi kaja, akkor mik vagyunk?
2023. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
#3 Normálisak.
2023. nov. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Én nem szeretem a hagyományokat, nem kívánom kprlátozni a lehetőségeimet csak azért, mert valakik egyszer kitalálták, hogy X ünnepen csak X dolgot szabad enni. Nálunk minden évben más a menü, annyiban tartjuk csak a tradíciót, hogy rengeteg féle kaja szokott lenni.
2023. nov. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Tradicionalista vagyok. Ennek egyedüli oka, hogy nem vagyok egy konyhatündér, így örülök, ha jól el tudom készíteni azt a pár fogást. 😂
2023. nov. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
4. opció vagyok, nincs karácsonyi ünnepi menünk, normál kaját eszünk, amit épp megkívánunk.
2023. nov. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Bármit eszek, piszkosul nem érdekel, hogy "karácsony" van-e.


Ha főzeléket kívánok, akkor azt készítek.

2023. nov. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%
Aki még arra sem képes, hogy Karácsonykor főzzön, vagy legalább rendeljen valami finomat, az vajon mekkora csődtömeg lehet az életben...?
2023. nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Erről az jut eszembe mikor egyszer mondta a volt munkatársam hogy ők mindig különleges ételeket esznek mert neki mindennapi a töltött káposzta pl..

Hogy ők milyen újra gondolt 4 csillagos különleges, egzotikus nem tudom miket esznek talán még kaviárt is...


És akkor mondtam hogy én hagyomány őrző vagyok!

És mi 1 évebe 2-3 szor csinálunk mondjuk töltött káposztát(év közbe bográcsba is) szóval nekem az ünnepi étel!

A kacsát se eszik itthon én szeretem egyedül és azt eszek év végén egyszer nekem az is az!

Kocsonya inkább szilveszteri de mi egyszer csinálunk újévre de akkor eszem 3 napig és kifújt az év!

Mert azt is van aki már Októberbe elkezdi és márciusig csinál többet...

Szóval nálam az az ünnepi amit ritkán eszek és jól esik! Ráadásul hagyományőrző is!

Egy Afrikai éhező gyereknek egy zsíros kenyér is lehet fejedelmi és ünnepi!

2023. nov. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!