Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítenétek úgy...

Hogyan készítenétek úgy házilag egy hamburgert, hogy minél kevesebb kcal legyen benne?

Figyelt kérdés
Mindezt úgy, hogy egyszerű alapanyagokból tehát nem ilyen közel 0 kcalos liszt helyettesítőkkel és zéró szószokkal stb.

2023. nov. 2. 13:53
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
60%

fantáziadús és kalóriaszegény:

Egy almát kettévágsz, beleteszel pár szelet céklát, meg különbözö zöldségféléket - ez eddig max 50 kalória, de nagyon túlsaccolva

2023. nov. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Idegesítőek vagytok :D
2023. nov. 2. 18:23
 23/25 anonim ***** válasza:
73%

Akkor nézzük a másik végérõl, mitõl kalória dús egy normál hamburger?


-a zsemle egy túlfeldolgozott, cukrozott

-a hús húsban a zsír, különösen ha sertést használsz (az eredeti burger amúgy is marhahús)

-a sültkrumpli amit adnak hozzá

-szószok

-túlfeldolgozott lapkasajt


A tény az, hogy az ízek eléréséhez az éttermek bizony nagyon egészségtelen mennyiségû zsiradékkal, sóval, cukorral dolgoznak. Otthon persze az emberek nagy része nem így fõz, szóval már eleve elrõréb vagy egy rendelt kajánál.


Leírom én hogyan szoktam otthon hamburgert.


Buci helyett mi álatlában csibattával szoktuk enni, mert ennek több tartása van, és bár kalóriára kb ugyanaz mint a buci, de minõségben ég és föld. Ha akadod, kikaparhatod a belét, így lefaragsz kalóriákat is.

Ezt a belsõ oldalán megpirítom, így nem lesz szottyos.


Ebbe kerül saláta, paradicsom karika, és általában valami szósz. Az az egy kanál akármi nem lesz halálos.


A húsnak én is marhát ajánlom, és én darált hússal szoktam kezdeni. Ebbe kerülne a tojás emulziónak (azaz hogy össze tartsa), de ebbõl kiveheted a sárgáját, a tojás fehérje+marhahús proteinre is jó lesz. Keverhetsz bele hagymát is, ha akarsz, én nem szoktam (nem bírja a gyomrom), meg fûszerezd.



Egyéb amik még mennek bele, az pl gomba kalap, ezt készítheted sütõben, olaj nélkül, zöldfûszerekkel.

Sajtok közül ha igényled, valami soványabbat, de el is hagyhatod.


A sült krumplit kiválthatod édesburgonyàval, ezt szintén lehet sütõben, olaj nélkül.

De el is hagyhatod.


Emellett egyél mellé még valamit, pl salátát, savanyúságot, ami jól esik.



A kulcs igazából az arányok eltalálása. Ne a zsírosabb részektõl akarj jóllakni.

A testnek szüksége van zsírokra, fehérjékre, szénhidrátokra is, szóval ne étezd magad rosszul ezek miatt.

2023. nov. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
84%

Az igazi hamburger húspogácsája min. 30% fagyút kell tartalmazzon, különben olyan mint a tapló.

Apróra vágott hagyma, csemegeuborka, ketchup, mustár, esetleg metélt saláta, és persze a hús kerül a buciba, melynek belseje kissé megvan pirítva.

Ha ettél már a mcdonaldsban, na azt tartalmazza az igazi hambi is. Az egy dolog, hogy ha házilag készíted, nincs benne mindenféle adalékanyag. Fogjuk rá, egészségesebb, ill. nem annyira egészségtelen.

2023. nov. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
85%
A sóval ízesítünk nem fűszerezúnk.
2023. nov. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!