Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik a helyes? Macok,...

Melyik a helyes? Macok, tócsni vagy lepcsánka?

Figyelt kérdés

2023. aug. 28. 14:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%
Prósza
2023. aug. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
38%
11. A prószának semmi köze a kérdéshez.
2023. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

#12

Miért nem? A wikipédia szerint is létező elnevezése a kérdésben szereplő kajának. Technikailag helytelen (ahogy a röszti is), ettöl még létező elnevezés.

2023. aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Tócsi. (n nélkül) én így ismerem
2023. aug. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Szabolcsban lapcsánka.
2023. aug. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom ennek az ételnek van a legtöbb elnevezése nálunk, egyzer össze volt szedve és nagyon sok van
2023. aug. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
52%

#16

Talán még a “maradék tojásból, lisztből és prézliből készült lapított gombóc” étel veheti fel vele a versenyt. Annak is millió neve van :D nálunk pl “egérke”.


Egy cikk szerint:


A liszt-tojás-prézli kombinációjából készült étel elnevezéseit itt olvashatjátok:

(Az első egynéhány szó hozzávetőleges népszerűségi sorrendben lett feltüntetve.)


bodag, podag, pampuska, vakarcs, vakorcs, vakarék, tócsni, egérke, malacka, madárka, halacska, puffancs, vakhal, falshal, vakcsibe, lábatlan, veréb, marcsa, piri, bobájka, pröméte, pofézli, panádli, cibere, cibak, panku, pancúrka, cicvara, pufajka, kukunpityere, prütty, pikhercs, lapótya, kadóc, campakt, kófic, pancsucska, püspók, sipola, belét, bölőke, bakatojás, lapcsánka, tolimó, pucni, málé, gubacs, gezemice, plecsni, micsli, kukli, buci, placsmag, pacsni, pumpedli, morzsafasírt, kenyérke, süket, hamis, hamishús, üres, üreshús, hamisfasírt, műhús, hústészta, kenyérhús, húsnélküli, csontnélküli, csalóka, ropogós, bunda, bundapogácsa, morzsika, prézli, prézlipogácsa, gyerekpecsenye, gyerekhús, kenyérnélküli, parasztkenyér, talicskakerék, anyámhúsa, tyúkoslepény, tojáslepény, belülsárga, papahusi, padkadarab, vaktöltény, bábafoga, lómáj, medvetalp, legényfogó, szanyiemberhúsa, bajusznövesztő, háziasszonyszíve, szakácsnéfalat, szakácsmaradék



Bocsi az offért kérdező, tudom hogy ez más kaja, de szerintem ez is érdekes :)

2023. aug. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
52%

12


Ne hülyéskedj már..Csak tudom,hogy miként nevezik errefelé.

De tessék:

"S, hogy valójában mi is az igazi neve az egykor szegények ételének is számító, ma pedig valóságos reneszánszát élő krumpliból készült finomságnak, arra íme néhány példa:


cicege, gánica, göre, görhöny, hadifasírt, lapcsánka, lapotyka, lepcsánka, macilepény, macok, matutka, tisztviselőpecsenye, toksa, tócsi, tócsni, és természetesen az ábécé vége felé a nálunk közkedvelt prósza, melyet a zalai étlapokon is csak így érdemes keresni. "

[link]

2023. aug. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Tócsni
2023. szept. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!