Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zsír, vagy inkább olaj?...

Zsír, vagy inkább olaj? Melyiket használjátok szívesebben?

Figyelt kérdés
2009. jan. 1. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
hát én személy szerint inkább olajat használok :D
2009. jan. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Én is inkább az olajat,mert a zsírnak van egy jellegzetes íze,ami nekem nem nyújt olyan ízt,mintha olajat használnék.De ezt Neked kell eldönteni,hogy mit használsz szívesebben,attól függ,melyik ízlik Neked jobban!:)
2009. jan. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

általában olajat használok, kivéve ha olyat csinálok, amihez kimondottan zsír kell - pl pozsonyi kifli vagy libazsírban sült máj

nem kimondottan egészségügyi okokból, inkább megszokásból használom az olajat, és mert kevésbé erős a szaga sütés-főzés közben

2009. jan. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 éve teljesen lemondtam a zsirrol.

Söt olajat is inkàbb oliva olajat hasznàlok.

2009. jan. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkettőt használom,amit megkíván a recept.Sütni,pl rántott dolgokat mindig olajban sütöm.
2009. jan. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
nálam is attól függ,hogy mihez.oldalast például mindig zsírban sütöm le.
2009. jan. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában olajat használok itthon -azon belül is többfélét- napraforgó, kukorica, repce, az étel ízkaraktere szerint. De vannak olyan ételek, amit csak zsírral lehet elkészíteni!

(Most készült el a malacsült)

-vendéglős-

2009. jan. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

A zsír eltömíti az érfalakat.

Olajat egészségesebb használni, zsírt csak nagyon nagyon ritkán, ha az adott étel olajjal semmiképpen sem készíthető el.

Mi is így csináljuk. Persze az olívaolaj lenne a legjobb, de az drága és nekem pl. nem is ízlik :(

2009. jan. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Főzni kizárólag olíva olajjal főzök, sütni pedig ha a recept úgy kívánja akkor zsírt teszek bele. De főtt kajába soha.
2009. jan. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én használom a zsírt is, az olajat is, sőt az olivaolajat is szeretem! Vannak olyan ételek, amit csak zsírral szeretünk, pl. pörkölt, lecsó, paprikás krumpli. Legjobb ezekhez a szalonnazsír. És régen is ezzel főztek, csak ezzel, mégis egészségesek voltak és hosszú ideig éltek nagyanyáink.

Az olivaolajat húsok bepácolásához, illetve salátákhoz használom.

Szerintem kis mértékben egészséges a zsír, hisz ez is tartalmaz létfontosságú állati zsírokat, amikre szükségünk van, és mással nem lehet pótolni!

2009. jan. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!