Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek kevés pénzből?

Mit főzzek kevés pénzből?

Figyelt kérdés

Szorult helyzetbe kerültünk, sose volt még ilyen.

Szóval a párom szerdán én meg jövő hét csütörtökön kapok fizut. De addig csak 13ezer forintunk van, anyum hétfőn tud segíteni kb 3-5 ezer forinttal. Párom kijelentette hogy neki mindennapra kell cigi ez naponta 1800forint. Nem tudom mit főzzek vagy hogy vásároljak.

2 napja csak szendvicsen élünk, ma vettem tojást hogy megfőzzem őket de annyira ideges vagyok a következő napok miatt hogy túl lágyak lettek. Páromnak nem is kell csak én ettem belőle. Mit tegyek? Mástól nem tudok kérni, szégyellem magamat


2023. aug. 4. 18:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Esetleg lecsó ,ami elég két napra! Vagy farhátot sütsz egy kis rizzsel.
2023. aug. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik párt. Szívja a cigit, meg válogat. Kellene a fenének ilyen majom.
2023. aug. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Fözöl magadnak, a párod meg cigizik
2023. aug. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Párod nyomja el az éhségét a cigivel. Te főzz valami olcsó tésztát, vagy főzeléket.
2023. aug. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Ha elég idős vagy, akkor a szocializmus gasztronómiája meg kellett tanítson az olcsó és energiadús konyhára :)


Tészta, krumpli, kenyér, főzelék, tejbegríz... stb.

2023. aug. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Kis focit.
2023. aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Rizses lecsó, krumplis tészta, rizses hús, paradicsomos husgomboc, Bolognai spegetti hirtelen ezek jutottak eszembe, amiből nagyobb adagot több napra is lehet főzni és jó melegítve is.
2023. aug. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%

A helyedben vennék egy zacskó száraz vöröslencsét (ugyanannyi mint a sima és nem kell áztatni) ha abból csinálsz egy főzeléket, az fél kilóból jóllakat kettőtöket két napra. Ha belefér, joghurtot tesztek a tetejére meg egy hagymát az elején beletehetsz.


Ez kb 1500 ft.

Vacsorára meg reggelire mehet a szendvics, vehetsz egy darab trappista sajtot, az mehet reggelikhez, vacsorákhoz. Ebédre meg kifozol tesztat, csinalsz egy besamel martast olajbol, tejbol es lisztbol es tesz belensajtot, azzal meg lehet enni a tesztat. Esetleg egy tomlos sajtot belenyomni ha talalsz akciosan. Ez kb 2000 ft ket napra. Az ebed resz.


Szinten olcso ha csinalsz pizzat. Lisztbol eleszrobol vizbol olajbol gyursz tesztat, megkeleszted, kinyujtod vastagabbra. Teszel ra egy pici suritett paradicsom konzervet vagy akae fokhagymas joghurtot vagy tejfolt es ami van. Konzerv bab vagy kukoiva, hagyma, kb barmi amit talalsz. Lehet szalamis es akkor a maradek szalami jo lesz reggelire, vacsira.


En a helyedben vennek egy 3p dekas natur joghurtot az lenyegeben kettotoknek 1-1 uzsonna es van benne csomk vitamin, feherje stb


Nem lehetetlen ez

2023. aug. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Fogd meg a 13 ezer forint feléd, vidd el és vásárolj magadnak. A pasid meg éhezzen és oldja meg a cigit, ahogy akarja.
2023. aug. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, attól is függ, mid van otthon hütőben, spajzban stb, amit fel lehetne még használni.

Ha nem igazán van semmi, de legalább ételízesítő, leveskocka, liszt, olaj, búzadara, cukor mondjuk igen ezekből el lehet indulni és venni hozzá dolgokat.

Én csináltam már levest egy hagymából és pár szem répából is, ezt is be lehet ízesíteni. Ha van, lehet hozzá tenni egy kis krumplit, zöldséget, tésztát is.

Lehet azt is,hogy veszel egy kis húst, boltban vagy hentesnél,amiket szerettek. Abból lehet tenni levesbe is, és meg is sütheted. Akár egy kis rizs is jó hozzá.

Ami szintén olcsó még a főzelékek, akár sárgaborsó pl. sült hagymával vagy sütsz hozzá kenyérszalonnát egy szelet kenyérrel.

Idényzöldség jó áron pl. cukkini vagy patiszon akár megsütni serpenyőben vagy panírozod valami körettel.

2023. aug. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!