Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A bolti citromlé, limelé...

A bolti citromlé, limelé tényleg az, aminek írják?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


Összetevők 99-100% citromlésűrítmény. Mit jelent az, hogy sűrítmény? Mi a különbség a sűrítmény és a nem sűrítmény között?

Hogy adhatnak 2 dl-t 200-300 Ft-ért, amikor ennyi léhez legalább 1 kg citrom kell, ami 900 Ft/kg, a lime meg kb 2000 Ft/kg. Nekem ez valahogy túl szépnek tűnik, hogy igaz legyen.


2023. júl. 26. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Magyarországon olyan az élelmiszer ellenőrzés, hogy - különösen a nagyobb gyártóktól, forgalmazóktól - egészen biztosan azt kapod, ami rá van írva a termékre.
2023. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ez hogy éri meg a gyártóknak? Vagy akkor miért ennyire drága a friss citrom, lime?
2023. júl. 26. 21:39
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A linkelt dm-es cucc helybol 700 forint, nem 300. Mindamellett nem feltetlenul ugyanolyan citrombol keszul, mint amit a boltben megkapsz, utobbi ugyanis szep nagyra van hizlalva, a heja vegyszerrel kezelve hogy sokaig elalljon hutes nelkul is. A le-citrom meg olyan amilyen: kicsi, utodott, torz, nem lehet szepen ladakba teve kitenni a polcra. Ugyanez a helyzet a felkilosra novesztett Idared almakkal meg a Granny Smith makulatlan almaival: sokszorosaba kerulnek a nyomi, csunya le-almanak, pedig belul ugyanaz van.
2023. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3

Igen, de az meg bio, tehát amiatt annyival drágább is.

2023. júl. 26. 22:15
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
Sűrítmény, nem préselt lé, nem kell hozzá annyi citrom, mint amennyit számoltál.
2023. júl. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tehát 100 gr firssen facsart citromlé az nem egyenlő 100 gr sűrítményből előállított citromlével?
2023. júl. 26. 22:43
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont, hogy fordítva. A sűrítményhez több kell.
2023. júl. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy azon nyerhetnek, hogy nem kell drága pénzért megóvniuk a citromokat út közben. A sűrítményt valahol a termőhelyhez közel elkészítik, és azt már sokkal olcsóbb utaztatni.


De nem vagyok élelmiszermérnök, vagy élelmiszer-közgazdász, teljesen laikus vagyok a témához.

2023. júl. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Belegondolva a többi gyümölcslé is hasonló. Narancslé 500 ft 1 liter, 1 kg narancs 600 Ft amiből fél liter narancslé sem jön ki. Alma ugyanígy. Ahol maximum kijöhet az ilyen 12 százalékos cuccoknal.
2023. júl. 26. 23:34
 10/12 Justinianus ***** válasza:
93%

"Narancslé 500 ft 1 liter, 1 kg narancs 600 Ft amiből fél liter narancslé sem jön ki."

De nem is fogsz 500 Ft-ért 1 liter direkt préselésű (hűtve néhány napig tárolandó) narancslevet kapni, inkább 1.500 Ft-ért.

[link]

Na ebben igazi gyümölcs van.


"Nekem ez valahogy túl szépnek tűnik, hogy igaz legyen."

Így is van.

A sűrítményt úgy állítják elő, hogy főzéssel (!) vizet távolítanak el a léből. Aztán majd valamikor visszahígítják.

Akkor veszik nagy tételben a gyümölcsöt, amikor a legolcsóbb, könnyen tárolható, szállítható.

Hátránya, hogy nem sok vitamin, ásványi anyag marad benne...

2023. júl. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!