Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A tojás fagyasztható? Ha...

A tojás fagyasztható? Ha igen, hogyan és mire tudom utána használni?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán sütök, főzök, de kaptam 10db tojást.

A sárgájából szoktam palacsintát készíteni, de azt is nagyon ritkán.


Gondoltam lefagyasztom. De hogy kell? Csak így az egész tojást héjastul betehetem és kiveszem mikor kell, majd feltöröm?

Vagy fel kell törnöm előtte? És külön a tojássárgáját, fehérjét?

Nem veszít a használhatóságából? (Piskótatésztát fogok készíteni belőle.)



Két tojást megcsináltam ma este, főtt tojást szerettem volna, de az egyiket kidobtam, mert belül ilyen nagyon érdekes zöldes fekete színe volt, a fehér része pedig sárgás zöld lett (szétpukkant főzés közben). De egyáltalán nem volt büdös. Érdekes.


2023. jún. 23. 00:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
62%

"Milyen szerencse, hogy nem egy kg kenyeret kaptál. Gondolj bele mi gondban lennél akkor..."


Hát én mondjuk nálunk q családban senki sem eszik kenyeret, így mi bizony gondban lennénk.

2023. jún. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
59%

"Milyen szerencse, hogy nem egy kg kenyeret kaptál. Gondolj bele mi gondban lennél akkor..."


Nálunk max negyed kiló kenyér fogy el belátható idön belül, ezért kisebb adagokban a kenyeret is fagyasztom.

2023. jún. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
37%

A helyedben.megsutnem most ami majd lesz belole es azt fagyasztanam. Piskota is, palacsinta is fagyaszthato.

Vagy egy honap alatt csak elhasznalod, addig meg elall.


Vagy esztek belole ketten ketszer rantottat es el is fogy

2023. jún. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
38%

13-as: miért süssön most egy rakat piskótát, mennyivel jobb szerinted?

A tojásból bármit tud késöbb is készíteni, a piskóta viszont csak egy felhasználási mód!

2023. jún. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
51%
10 tojásból kettőt elhasznalt, tehát maradt 8. Abból nehéz lesz egy rakat piskótát sütni. Abból egy tortakarika vagy tepsi lesz.
2023. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
45%
DE MINEK, ha nem sezem tortafélét????
2023. jún. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
48%

16!


Te tudsz olvasni?


"(Piskótatésztát fogok készíteni belőle.)"

2023. jún. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!