Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A tojás fagyasztható? Ha...

A tojás fagyasztható? Ha igen, hogyan és mire tudom utána használni?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán sütök, főzök, de kaptam 10db tojást.

A sárgájából szoktam palacsintát készíteni, de azt is nagyon ritkán.


Gondoltam lefagyasztom. De hogy kell? Csak így az egész tojást héjastul betehetem és kiveszem mikor kell, majd feltöröm?

Vagy fel kell törnöm előtte? És külön a tojássárgáját, fehérjét?

Nem veszít a használhatóságából? (Piskótatésztát fogok készíteni belőle.)



Két tojást megcsináltam ma este, főtt tojást szerettem volna, de az egyiket kidobtam, mert belül ilyen nagyon érdekes zöldes fekete színe volt, a fehér része pedig sárgás zöld lett (szétpukkant főzés közben). De egyáltalán nem volt büdös. Érdekes.


2023. jún. 23. 00:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Feltörve lehet fagyasztani. Lehet külön a fehérjét és a sárgáját. Jobban járnál, ha megsutned a piskótát és azt fagyasztanad le
2023. jún. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Én jégkockatartóból kiveszem minden második elválasztót, így kb 2 jégkockányi helyre ütök fel egy tojást. Egy jégkocka tárolóban max 6 tojás fér így el. Kb 5-6 hónapig tárolhatod, és bármire használhatod, de azt tudnod kell, hogy kicsit "vizes" lesz a tojás.

A tojást feltöretlenül, egészben tilos fagyasztani (kivéve ha szeretsz fagyasztót leolvasztani és kitakaritani)


Egyébként a tojás a rendes hűtőben is eltartható akár egy hónapig is, feltöretlenül.


A főtt tojásod sárgája ott ahol a fehérjével érintkezik, az meg azért lett zöld, mert túlfőzted (azért is pukkant szét).

2023. jún. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Hónapokig eláll a tojás hűvös helyen is. Legfeljebb ahhoz nem jó, amihez kifejezetten friss kell. De pl. rántottához, tojásos lecsóhoz jó.
2023. jún. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Jézusatyaúristen

Komolyan gondot okoz 10 tojást megenni...?

Milyen szerencse, hogy nem egy kg kenyeret kaptál. Gondolj bele mi gondban lennél akkor...

2023. jún. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező és 4. Hát igen. Egyedül élek és kis étkű, de egy rántotta 3 tojás nálam. 8 tojást kellene őrizgetned. Tojásos nokedlinél nálam nagyjából el is fogyna. 1-2 a tésztába, 5 rá.


Az elszíneződés valószínű oka a túlfőzés, attól lehet a sárgája kívül kékeszöld.

2023. jún. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%

😱

En sem ertem, az nem olyan sok. kb 3-4 naponta veszek 10et, egymagamra. Szoktam tojaskremet is kesziteni, majonezzel, vajjal, isteni finom. 🤤


Nem hiszem, h tulfozted, mert akkor a masik tojas is olyan lett volna. Szerintem inkabb romlott lehetett.😬

2023. jún. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

A tojást lehet fagyasztani, felütve egyben is, meg külön-külön a fehérjét-sárgáját is.

Érdemes kisebb adagokban lefagyasztani és feltétlen ráírni, hány tojás van benne.

Felhasználni ugyanúgy lehet, mint a friss tojást, a fagyasztóból kivéve egy-két óra alatt kiolvad, utána ugyanúgy használhatod, mintha akkor törted volna fel. Viszont felolvasztás után max. egy napon belül el kell készíteni.


Akik szerint meg nem sok: nekem rántotta max. két tojás, de hetente legfeljebb egyszer fogyasztok tojást, de inkább kéthetente. Nekem is böbven gond lenne ennyit felhasználni véges idön belül.

2023. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
7. Azért 2-3 hónapon belül csak elfogy tíz darab, nem.
2023. jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Ha menne az értő olvasas, akkor sikerült volna felfogni, hogy "Nagyon ritkán sütök, főzök, de kaptam 10db tojást. A sárgájából szoktam palacsintát készíteni, de azt is nagyon ritkán." Ez azt jelenti, hogy neki 10 tojás rengeteg. Mindegy, hogy máshol mennyi fogy
2023. jún. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Jogos. Mondjuk szamomra oszinten meglepo volt, a kornyezetemben mindenki sok tojast eszik, azt hittem ez altalanos🤦‍♀️ mea culpa.


A fagyasztas hangzik a legjobbnak, darabszam megjelolessel.

2023. jún. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!