Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kaptam 4 római, és 1 fodros...

Kaptam 4 római, és 1 fodros saláta fejet. Nem vicc. Egyedül élek, és alig eszem salátát. Mit csináljak velük? Fagyasztás?

Figyelt kérdés

Azért hozta mert ő sem tud főzni, és jót akart nekem, azt hitte szeretem a salátákat...

Szeretem, de heti 1x. :D


Tudom, hogy ezek brutális gyorsan romlanak. Valami tipp?


2023. jún. 10. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Add tovább.
2023. jún. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Azt hiszem ezek összeszottyadnak, ha fagyasztod. Ha minden igaz, bele kell dobni pár percre lobogó vízbe és utána fagyasztani, akkor megőrzi nagyjából az állagát, legalábbis káposztával ezt szoktam. Mondjuk a képosztát főzöm felhasználáskor, gondolom a slátát nyersen kéne enni...
2023. jún. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

A 2-es minden tippje rossz, így pillanatok alatt tönkremegy az egész.


Ha jó minöségü salátákról van szó, akkor hütöben eltarthatóak egy hét-tíz napig is: csomagod öket egyenként konyhai papírtörlöbe, és tedd öket egyenként egy-egy fagyasztáshoz alkalmas zacskóba. A zacskó száját kicsit húzd össze, de nem zárd le, így ugyanis tud szellözni, nem kezd rohadni vagy penészedni.

Ha a salátafejek már nem frissek, vagy túltrágyázott módón termesztették öket, ez a módszer sem müködik.


Próbáld meg ismerösöknek, munkatársaknak odaajándékozni a fölösleget, az jobb, mint kidobni öket.

2023. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne fagyaszd!!!


Vagy add tovabb szomszednak stb


Vagy pl megmosod, ledarálod és teszel hozza citeomot, borsot, fokhagymat, olajat es eszed ugy mint a pesztot. Ha elegge megfuszerezed, nem lesz salata ize


Vagy fekbevagod es olajon megpiritod es ugy eszed.

2023. jún. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
51%
Adomanyozd el. Hirdesd meg a neten, add eteladomany dobozba. Templomhoz. Egy bolt ele, egy kartonlapra, ird rá hogy ingyenes. Vidd a piacra.
2023. jún. 15. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!