Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon szeretjük a spagettifél...

Nagyon szeretjük a spagettiféléket. Írnátok nekem recepteket?

Figyelt kérdés
A bolognait,milánóit különösen de már unom a fixeket,szeretném magam csinálni a szósz,leírnátok,mit használjak,a mennyiségeket is.Köszi.
2010. okt. 11. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

10 deka angolszalonnát csíkokra szelsz, serpenyőben megpirítod 2-3 gerezd fokhagymát rádobsz, kicsit kevergeted, ne égjen meg, ráöntesz 2 dl tejszínt és beleszórsz egy marék apróra vágott bazsalikomlevelet. (Csak igazi jó, szárítottnak nem volt íze.) Forralsz egyet rajta, megkóstolod, kell-e sózni. (Általában nem, mert sós a szalonna - de ezt csak forralás után érzeni, hidegen nem, én már sóztam el emiatt...)

A szósz fél csomag (25 deka) spagettire elég. Tükörtojással tálalod.

Nagyon finom és kész, mire kifő a tészta.

Carbonara jellegű, de nem teljesen az, viszont egyszerűbb.


Ha szeretitek a penészes sajtokat, akkor 15 deka gorgonzolát fel kell olvasztani 3 dl tejszínben (nekem elég sós a sajttól, de forralás után sózhatod), kicsi őrölt bors, és spagettire rakni. A lakás istállószagú lesz, de finom és egyszerű kaja.


A tejszínt nem szabad sokáig forralni, épp csak egyet bugyogjon.

2010. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi,még-még!!
2010. okt. 11. 12:20
 3/8 Kriszti83 ***** válasza:
100%

[link]


Itt találhatsz 269 félét :)

2010. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez nagyon hasznos,köszi.
2010. okt. 11. 12:30
 5/8 anonim ***** válasza:

1 nagy fej hagyma,

4 gerezd fokhagyma,

1-1 közepes sárgarépa és fehérrépa,

1 közepes zeller fele,

1 konzerv paradicsom,

50 dkg darált hús,

kb. 5 dkg kolbász vagy húsos szalonna

frissen őrölt bors

bazsalikom

oregánó

rozmaring

50 dkg spagetti

Elkészítés:


A kolbászt vagy szalonnát felkockázom, kicsit pirítom. Hozzáadom a felkockázott hagymát, fokhagymát, üvegesre párolom. Rádobom a darált húst, megvárom, amíg elfő a leve, reszelt zöldségekkel összerottyantom. Felöntöm a paradicsommal, ha kevés a lé, kis vízzel higítom. Mikor megpuhult, fűszerezem (jól megborsozom), és belekeverem a főtt tésztát. Sok-sok reszelt sajttal tálalom.


Paradicsomos spagetti kevés húsos szalonát, 1 hagymát, 2 g. fokhagymát, megpiritasz, megszórod egy kanál lisztel és felöntöd 1 darabolt pari konzervel, sót, borsot, orágánot, bazsalikomot adsz hozzá, addig fözöd míg rotyogni kezd melegen bele kevered a kifőtt tésztát.

2010. okt. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Saját tapasztalatod alapján esetleg?
2010. okt. 11. 12:31
 7/8 A kérdező kommentje:

13.31


Ez nagyon jól hangzik,ilyenekre gondoltam.

2010. okt. 11. 12:33
 8/8 anonim ***** válasza:

1 csomag spagetti, 20-25 dkg húsos szalona, 5-10 dkg sajt

,2 dl főzőtejszín, 2 db egész tojás, só, bors


A spagetti tésztát kifőzzük. Közben a tojást felverjük, majd elkeverjük a 2 dl tejszínnel. A sajtot lereszeljük, majd hozzáadjuk a tejszínes-tojásos elegyhez. Jól elkeverjük. Sózzuk, borsozzuk. (A sóval vigyázni kell! mivel a szalonna elég sós!!!!) Ezt követően a sonkát apró kockákra vágjuk, majd forró tűzön megsütjük. A leszűrt tésztát hozzáadjuk, átforgatjuk. Majd a tojásos-tejszínes-sajtos elegyet ráöntjük, jól átforgatjuk, hogy a tojás megsüljön!

2010. okt. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!