Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Régi citromtora recept ?

Régi citromtora recept ?

Figyelt kérdés

Régen nagymamám hozott a cukrászdából egy fajta citromtortát, nemrég jutott eszembe megint.

Idöközben sehol nem látok olyat vagy hasonlót, ezért keresném a receptet.

Amire emlékszem: kerek torta volt, világos tészta és világos krém, de nem vajkrém, egy csíkban pedig citromzselé volt a tetején, de nem az egész, hanem csak egy sáv.

Ha valaki ismer ilyen receptet, kérem, segítsen.



2023. márc. 27. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A dekoráció igazából mindegy, de az állagot meg az alapanyagot kéne behatárolni, mert ez alapján írnánk hasonló recepteket.


Piskóta volt? Vagy inkább sajttorta? Mousse?



Vagy pedig konkrét hely, városrész, időszak kéne, melyik cukrászda, és kb mikor, mert azt se tudjuk hány éves vagy, szóval ez lehetett volna a hatvanas évektől máig bármikor.

2023. márc. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Esetleg ha a várost megirnád az is segíthet.

Főzött vajkrémes lehetett valószínű.Régen csak ilyen vagy sima vajkrémnel dolgoztak.

2023. márc. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Attól függ mikor volt az a régen. 2008ban? 1998ban? 1978ban?


És egyáltalán Magyarországon volt ez, vagy mittudomén Romániában?

2023. márc. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A 60-as évek vége - 70-es évek eleje lehetett, Baján.

A tészta valószínüleg piskóta volt, a krém meg talán fözött lehetett, sajttorta biztos nem, és nem is a klasszikus vajkrém.

2023. márc. 27. 16:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt keresed (a zselé az csak egyedi díszítés, felejtsd el!):

[link]

2023. márc. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

...vagy ez a zselés:

[link]

2023. márc. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, talán egyik az lesz.
2023. márc. 27. 19:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Én jól emlékszem a citromzselé tetejű tortára, nagyon szerettem, de kicsi voltam ahhoz, hogy tudjam, hogyan készül.
2023. márc. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is a citromzselé maradt meg leginkább, maga a torta csak annyira, hogy nem volt sötét a tésztája, meg a krém is fehér volt. Az, hoyg nem vajas krém volt, azért valószínü, mert azt már gyerekkoromban is utáltam, napokig hasmentem töle.
2023. márc. 28. 16:13

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!