Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha vágysz egy kajára, de nem...

Ha vágysz egy kajára, de nem úgy sikerül, vagy nem kapsz hozzá olyan hozzávalót amit akartál, vagy étteremben nem úgy csinálják, esetleg zárva van az az étterem, akkor mit teszel?

Figyelt kérdés

Azért megeszed rosszabb minőségben, vagy kevésbé ízletesen, vagy inkább elkészíted jól, és ezt kidobod? Étteremben kérsz egy másikat, vagy elmész másik étkezdébe?

Szóval hogy mennyire kompromisszumos a kaja nálad, vagy ha olyanra vágysz, és nem kapod meg, akkor inkább nem eszed meg, és megvárod míg olyat kapsz amit szeretnél?



2022. dec. 19. 18:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bevallom, ha én megalkuszom kevésbé olyan kajával, vagy mással, akkor mindig bennem lesz a kisördög, hogy én olyat akarok amit elképzeltem, vagy valahol már ettem stb.
2022. dec. 19. 18:37
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csinálok tejberizst. :)
2022. dec. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Megeszem abban a minőségben amiben sikerül. Nem pazarolok.


Így voltam például valamelyik nap a brassóival. Annyi volt a bánatom, hogy nem tudtam bele füstölt szalonnát tenni, de amúgy finom lett és el is engedtem.

2022. dec. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
török, zúzok, rombolok
2022. dec. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Szólok anyukámnak, hogy főzze meg.
2022. dec. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

1)

Ha főzni akarok és nem kapok megfelelő hozzávalókat, akkor nem főzöm azt az ételt, főzök mást. Ilyen egyszerű!

2)

Étteremben beülve elfogadom, hogy nem pont ugyanúgy készítik el az akármit ahogy én csinálom otthon, vagy ahogy anyámtól megszoktam.

Mindenki, aki tud főzni és rendszeres háztartást vezet, az tisztában van vele, hogy ugyanaz a recept, ugyanattól a kéztől sem sikerül mindig egyformán, de ez nem azt jelenti, hogy egyik vagy a másik rossz. Ez a szép a gasztronómiában.

3)

Ha zárva van az étterem, akkor keresek másik éttermet, megfőzöm otthon, vagy lemondok aznapra arról a kajáról.

4)

Ételt legfeljebb abban az esetben dobálok ki, ha vastagon lekozmált, vagy beleborult a sótartó, egyszóval menthetetlen.

2022. dec. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1. uaz.

2.a. Étteremben elvárható szerintem hogy 95%-ban ugyanolyant kapj, mint megszoktad, megszeretted. Hiszen ők profik, sőt ez a dolguk.

Így a kérdés erre vonatkozott.

2.b. Otthon sokkal megbocsájtóbb vagyok ilyen tekintetben, ott valóban igaz amit írtál.

3. Ha tudod hogy abban az étteremben van az a fogás amit ennél és máshol nem csinálják olyan jól? Én inkább akkor lemondok róla.

4. Étteremben nyilván hamarabb visszaküldeném. lásd 2.a.

Tegnap nem kaptam csak sós vajat, abból amit szeretek, próbaképp megcsináltam abból, de nem igazán ízlett. Megettem, de bennem volt a kielégületlenség, hogy másra számítottam, mást kívántam.

2022. dec. 20. 10:11
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Várj még fél évet, jó lesz az a kaja olcsóbb alapanyagokból is.

Jajj nem kaptál csak sós vajat. :) Lehet kapni svájci só kivevőt, szedd ki a vajból vele a sót.

Most toltam be két parizeres "szendvicset" paprikával. Pont olyan volt mint tegnap.

Kis GYK "milliomos" , ínyenc. :)

2022. dec. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8. Mondjuk ha ismernéd a hátterét miért és mihez kell a vaj, akkor nem gúnyolódnál. De lelked rajta mély cinizmussal, hogy ezeket írod. Majd elszámolsz vele magadnak.
2022. dec. 20. 11:41
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Először akartam töltött káposztát csinálni, aztán este kiderült, hogy elfelejtettem káposztát venni. Hát fogtam a darálthúsos , rizses tölteléket , beraktam kis sütőpapíros zacskókba és belelógattam vízbe. A vízbe tettem egy kevés ecetet. Azóta sem csináltam töltött káposztát, de lassan itt lesz az ideje. Ja, egyébként nem is lett rossz a kaja. :)
2022. dec. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!