Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valakinek az a szokása, hogy...

Valakinek az a szokása, hogy tésztafőzésnél egy cspp olajat tesz a vízbe. Ez nem hülyeség? A víz nem keveredik az olajjal, feljön az olaj a tetejére.

Figyelt kérdés

2022. dec. 15. 11:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
77%

5. vagyok! Gyerekek, ez isteni! Hogyan tudtátok kinullázni a választ? Nem, nem a nulla érdekel, hanem minek írok egy megalapozott, releváns választ, ha ennyit ér? Tessék bátran utánanézni megbízható oldalakon, és azt fogjátok találni, amit írtam.

Az 50-es, 60-as években kapható termékekhez kellett az olaj. Ez tény, és azért, amit írtam.

2022. dec. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
14%

#10:

Egy adagot főzök, nem kell hűtőbe raknom, vízzel hűtöm, ezáltal leöblítődik, ha kell, ha nem...

2022. dec. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

De, hülyeség! :-D

Az olaszok meg is köveznének érte...

Se olaj nem kell, se leöblíteni! A tésztán maradó keményítő sűríti be pont tökéletesre a sugo-t.

2022. dec. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

"letapadt az edény aljára, és könnyen le is égett az alsó oldalán

Szóval nem tévhit volt, hanem valós oka volt."


Nem értem, a régi rossz minőségűnél sem. Ha az olaj a víz tetejére úszik, akkor mit segít ezen???

2022. dec. 15. 15:42
 15/24 anonim ***** válasza:
38%
14. Az olaj egy része rátapad a tészta felületére, a többi úszik fel.
2022. dec. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
60%

15: dehogy tapad rá... A víz alatt semmiképp!


A tészta pedig nem tapad le az edény aljára, ha betartod az általános szabályt, hogy 8-10x-es mennyiségű vízben főzöd.


[link]

2022. dec. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%
Nem értelek benneteket. A kérdés az, más is tesz olajat a főzővízbe, mikor nem kell. Az 5.-ben erre adtam választ. Hogy honnan ered a szokás, akkor mi indokolta, és bizonyára áthagyományozódott a mai napokra.
2022. dec. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell sem olaj, sem leöblíteni.


Az olaszok rögtön átteszik a szószba, így nem ragad össze, hanem a szósz krémessé teszi.

2022. dec. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ahogy fő a tészta, magával viszi az olajat, mivel az jobban tapad rá, mint a vízre. Így nem tapad le. Gyerekkoromban mindig így főztem a tésztát, mert így tanultam meg, az a tapasztalatom, hogy valóban van olyan tészta, aminél előnyös, de ma már legtöbbször csak kevergetem, és az elég neki. (Viszont jobban oda kell figyelni a kevergetésre, mint olajjal.)
2022. dec. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
52%

19: ajjaj.. ez valami alternatív valóságbeli fizika. :-D


"magával viszi az olajat".


Nyilván a No.1 tésztanemzet, az olaszok tudják rosszul... :Ö)

2022. dec. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!