Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek 26 ezer forintból...

Szerintetek 26 ezer forintból kijön csak ebéd egy főre ?

Figyelt kérdés
2022. dec. 7. 11:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

10: még mindig nem adsz elég infót.

Pl. a HOL sem elhanyagolható szempont.


Bp-en tutira nem kapsz 800-ért menüt...

2022. dec. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Szombat-vasárnapra nincs rendelési lehetőség. Illetve szombatra sok helyen igen, pénteki kiszállítással.

Az egyszerűség kedvééért annál a cégnél, amelyiktől rendelek, megnéztem a legolcsóbb menüt. Az 1260 Ft. Simán felszorozva 37 800 Ft/30 nap.

Több cég közül tudok választani, de az árak nagyon hasonlóak.

Legolcsóbb leves 515 Ft, főzelék 895 Ft, főétel 960 Ft.

2022. dec. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

1100 forintért lenne menü

Csak a kérdésem az volt ennél olcsóbban tudnék e főzni ? Ilyen változatosan mondjuk biztos nem

Köszönöm a válaszokat!

2022. dec. 7. 12:36
 14/24 anonim ***** válasza:
73%

Nyilván töredékébe kerül, ha tudsz is főzni, meg gazdálkodni, nem ész nélküli ámokfutásba kezdesz.

800 ft/ ebéd az bőséges, de ne napra számolj, hanem úgy ahogy kezdted is, hogy 26000/hó.

Sőt, sok esetben még azt se lehet olyan élesen elválasztani.

Úgy értem, hogy lehet, hogy az egyik nap 1000 ft fölött lesz az ebéd, de mondjuk ha beiktatsz ilyeneket, hogy mondjuk egy krumplis tészta, vagy főzelék feltéttel, az meg 500 ft-ból kijön.


A lényeg, hogy átlagolni kell. Megveszel teszem azt mondjuk egy fél kiló lencsét, lehet, hogy csak az máris 700 ft-ba kerül, de kijön belőle 5-6 adag főzelék!

És lehet, hogy csak a felét csinálod meg, és a következő hónapra ott marad a másik fele. (vagy megcsinálod, és lefagyasztod a felét... most ez csak egy példa a sokból)


A lényeg, hogy ha rendelsz, az 3-szor annyiba fog kerülni, ami kb mennyiségben, minőségben talán megközelíti azt, amit otthon ki tudsz hozni ennyiből.

2022. dec. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ. Korábban már írtam a saját számolásomat.

Villanytűzhelyem van, és a meleg vizet is villanybojler adja.

Olcsón meg lehet úszni, mondjuk ha olasz/zala felvágottat rántasz ki, akár saját zsemlemorzsával. Bélszínből a heti kereted rámenne egy szeletre.

Főzeléket is olcsón lehet készíteni. Sokszor a fagyasztott alapanyag olcsóbb, mint a friss. Pl. tök gyorsan elkészül, nem sok dolog kell hozzá. Drágítani a feltét tudja.

Sok múlik azon, mennyi befektetéssel tudsz olcsón vásárolni, és hogyan tudod hulladékmentesen felhasználni.

2022. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
85%

13: arról se írsz egy betűt sem, hogy mennyire tudsz főzni....


Úgy vársz konkrét segítséget, hogy semmit nem árulsz el.

Pusztán az ár alapján nem lehet így tanácsot adni...

2022. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
84%

14-es vagyok

"1100 forintért lenne menü"


Na az kb. olyan, mint amit te otthon max 500 ft-ból raknál össze!!!

Kizárt, hogy több cucc lenne benne, mert azzal veszteséget termelnének maguknak.

Kb. a duplájába kerül egy olyan mennyiségű menü, amit átlag 800 ft-ból raknak össze.


Ami a változatosságot illeti, az igaz, hogy minden nap mást csinálni, otthon, nem éri meg, meg nem is lehet kivitelezni.

De azért okosan tervezve, legózva az alapanyagokkal, menet közben akár félkész cuccokat lefagyasztani (ami bírja) azért ki lehet úgy sakkorni, hogy ne legyen unalmas.


Pl. egy példa, a legutóbbi ilyenre, ezt tegnapelőtt csináltam.

Én is csak magamra főzök, tehát minimális mennyiségeket.

Vettem darált húst.

A 2/3-át odaraktam 1-1 kis lábasban, az egyikből hortobágyi rakott krumplinak csináltam húst, a másik feléből meg ilyen bolognai féle tészta feltétet.

A maradék 1/3-ot összegyurmáztam, tojás, búzadara, fűszerek, stb... amíg pötyögött a 2 kis mási étel, ezt kiszaggattam ilyen mini húsgombócnak.

A bolognai, meg a húsgombóc, azonnal ment a fagyasztóba, a rakott krumplit meg megcsináltam.


Csak egy picileg volt több idő a 3 kaja, mint ha csak 1-et csináltam volna, mert amíg sült a krumpli, a többit elintéztem.


Így mindenből csak 2-3 napos adag van, és legközelebb már 10 perc alatt össze lehet dobni.

2022. dec. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
87%

"Na az kb. olyan, mint amit te otthon max 500 ft-ból raknál össze!!!"



Abszolút egyetértek!

Igen, még a legbüfésebb helyen sincs az alapanyag-arány 50%-nál feljebb..


UGye rezsi, munkabér+járulék, nyereség, egyéb járulékos költségek....

2022. dec. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, mi az a menü. Nálunk is van ennyiért konyha, ilyen tipikus menzakajákat lehet kapni érte többnyire, káposztás kocka, pirított darás tészta, frankfurti leves, zöldségleves, csirke 1 db rántott hússal... Hát na, ezeket a kajákat te magadnak is megfőzöd otthon a feléből.
2022. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek.

Àtgondolom a leírtak alapján .Lehet maradok a főzésnèl

2022. dec. 7. 13:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!