Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit jelent ez a receptnél?

Mit jelent ez a receptnél?

Figyelt kérdés

Mézeskalács receptet néztem a nosalty-n

És oda van írva hogy 5 adaghoz és hogy miből és mennyi kell

De mi az az 5 adag?

Mennyinek számít egy adag mégis?


2022. nov. 27. 15:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Egy adag 100-150g ha süteményről van szó.
2022. nov. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Az CSAK ANNYIT jelent, hogy aki a receptet feltöltötte, az öt részre osztotta el.

Az adag nem mértékegység, elvileg azt jelenti, hogy egy ember mennyit eszik belöle - de ez teljesen egyéni dolog, ami az egyiknek egy adag, abból a másiknál egy család jól lakik vagy fordítva.

2022. nov. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nosalty-n mindenhez oda van irva, csak azt nem értem hogy gondolják, mert tényleg mindenki más adagokat eszik

Sok mézeskalácsot szeretnék de most azt sem tudom hogy akkor elég lesz e 2 kg liszt vagy mennyivel álljak neki?

Nem szeretnék többször dolgozni

Mivel ez eláll sokáig, egy kisebb vödörrel csinálnék

Szerintem csinálok 3 kg-ból

2022. nov. 27. 16:36
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nézd meg, kb mennyi jön ki 1 kg lisztböl más recepteknél.

De 2 kg liszt szerintem igen sok, föleg, ha a többi hozzávalót is beleszámolod, én nem sütnék többet.

2022. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
Egy átlag méretű, 20-22cm tortahoz fél kiló liszt kell, egy tepsi sütemények szintén. 3 kiló lisztből akármit is készítesz, az kb egy hadseregnek is elég lesz
2022. nov. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Összeadod az alapanyagokat, sütéskor a víztartalom egy része távozik, ami lisztben cukorban stb kb nulla, úgyhogy összeadod a hozzávalók súlyát oszt nagyjából annyi lesz. Kiló kenyeret meg el tudsz képzelni.


Tartom hogy ha süteményről van szó, kb 100-150g az adag, tessenek elfáradni egy random cukrászdába oszt lemérni egy szeletet.

2022. nov. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Még egyszer: nézd meg a többi receptet, a legtöbb fél vagy 1 kg lisztet ír, szerintem a 2 kg hatalmas adag
2022. nov. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

6-os: elvben igazad van a hivatalos adagra vonatkoztatva, de éppen a nosaltyn mindenki annyit ír egy adanak, amennyit akar. Ha megnézed a recepteket, rájössz, hogy egyáltalán nincs köze a szabályos adagokhoz, hanem azt írják oda, amit ök otthon egy adagnak tartanak.


Mellesleg itt mézeskalácsról van szó, ami nem "szelet", hanem sok kis darab, ezért még kevésbé érvényes erre nézve a cukrászdai süteményadag mennyisége

2022. nov. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
Kérdezö: légy szíves, linkeld be a receptet, érdekelne, ami ilyen nagy mennyiségekkel számol. Köszi
2022. nov. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
2kg szerintem elég lesz. Én évek óta 10+ kilókat sütök. Iskolàknak, egyhàznak. Itthon 2 kg, és az egész csalàdnak jut egy tàlkàval belőle
2022. nov. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!