Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi lehet a baj ennél a receptn...

Mi lehet a baj ennél a receptnél? Miért nem sikerül?

Figyelt kérdés
Linzertészta szerűség, amire teszek szilvát és fahéjas cukrot, majd megsütöm, de a tészta soha nem akar összeállni, nagyon morzsálódós. Itt van: 20dkg cukor, 1 csomag vaníliás cukor, 1 tojás, 1 citrom reszelt héja, 1 csipet só, 1 kocka Rama(250g), 50dkg liszt, 1 csomag sütőpor, 1-1,5kg gyümölcs(szilva, barack, meggy), fahéjas cukor ízlés szerint. Én hibám vagy a recept rossz?

2020. jún. 7. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Tegyél hozzá annyi tejfölt, hogy jó állagú legyen.
2020. jún. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha nincs tejföl apránként vízzel is jó higítani gyúrhatóra.
2020. jún. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. jún. 7. 18:54
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

A rendes linzer arànya 1:1:1

Tehàt pl. 25dkg liszt, 25dkg margarin, 25dkg cukor vagy porcukor.

Ezt is izesitheted citrom vagy narancs héjjal, vaníliàval, fahéjjal, szerecsendióval, daràlt dióval... Ha a màsik sehogy nem sikerül próbáld ki

2020. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4!


Téves, a rendes linzer aránya 3:2:1 liszt, vaj, cukor.


Kérdező!


Nem tudom hohy csinálod, de ez simán össze kellene hogy álljon, még tojás nelkul is. Valóban lehet hozza tejfölt, vizet, vagy akár tejet is adni, hogy jobban össze álljon.

2020. jún. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megpróbálom tejföllel. Igen, hallottam, hogy 3:2:1 arány
2020. jún. 8. 14:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Pont tegnap sutottem levendulas linzert es mivel kicsit meg voltam késve, a vajat meg a porcukrot majdnem habosra kevertem a mixerrel és utána adtam hozzá a lisztet. Ez így nagyon jól és gyorsan összeáll, de nem szabad kihagyni a hűtőben való pihentetést, mert a vaj ugye így olvadtabb lesz, mintha csak gyorsan kézzel dolgozod ossze.
2020. jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
tegyél bele több margarint vagy egy kis vizet vagy tejfölt vagy kevesebb lisztet vagy még egy tojást
2020. jún. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. jún. 9. 16:03
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma délelőtt megcsináltam, és összeállt! Raktam hozzá még egy is tejfölt is. Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2020. jún. 11. 13:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!