Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha egy pogácsa-receptnél azt...

Ha egy pogácsa-receptnél azt írják, hogy "lassú tűzön" az hány fokot jelenthet?

Figyelt kérdés
2018. nov. 24. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Sütésnél ennek nincs értelme, csak a tűzhely-es technikáknál.
2018. nov. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A lassú tüz alacsony fokozatot jelent, de pogácsánál éppen az a fontos, hogy gyorsan süljön, különben kiszárad, szóval a recept valószínüleg nem jó!
2018. nov. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes kérdés, nagyon jó lenne látni a receptet, mert a pogácsa sütésénél éppen az a fontos, hogy viszonylag gyorsan süljön, így a belseje puha marad, míg kívül szép piros, ropogós. A pogácsát 180 fokon szoktam sütni hőlégkeverésel.

Alacsonyabb hőfokon nagyon kiszárad szerintem.

De ez a „lassú tűzön" olyan régies kifejezés. Olyan érzésem van, hogy ez a recept még a fatüzelésű takaréktűzhely idejéből származik.

2018. nov. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ez volna az:

[link]

2018. nov. 24. 20:32
 5/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, szóval ez:

[link]

2018. nov. 24. 20:34
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Keress inkább másik receptet, ez nem lesz jó!


HA gyors és finom pogácsát akarsz, akkor ezt csináld meg:


[link]

2018. nov. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
37.5 dkg liszt. na itt én padlót fogtam ffi létemre
2018. nov. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, asszem "dobom" azt a receptet. 6-osnak kösz a tippet, vagy az lesz, vagy egy másik ugyanarról az oldalról. Már ha kapok itt a faluban szezámmagot.
2018. nov. 25. 05:21
 9/11 anonim ***** válasza:

A 6-os vagyok. A belinkelt receptet többször megcsináltam, és tényleg jó. Emellett a recept sezrzöje igen tapasztalt, gyakorlott szakács, eddig minden, amit kipróbáltam töle, tökéletes lett.

A keregetést nem igazán javaslom, mert rengeteg rossz vagy legalább is nem igazán jó recept is van ott, és csak akkor éri meg, ha vagy van gyakorlatod, és ki tudod szúrni a hibásakat, vagy nem jelent problémát, ha nem sikerül és ki kell dobni az egészet.

2018. nov. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"37.5 dkg liszt. na itt én padlót fogtam ffi létemre"


Valószínűleg azért ennyi, mert az expressz instant élesztő ekkora mennyiségű liszthez elegendő. 😃

2018. nov. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!