Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan csináljam?

Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Szeretnék tortát sütni a kisfiam születésnapjára. 2 emeleteset szeretnék. Rendes hagyományos torta formám van de sosem sikerül szép magas piskótát sutnom, azt láttam hogy vannak ezek a torta karikák hogy azzal szép piskótát lehet sütni. Hogyan kell vele sütni? Hány tojásból?
2022. nov. 21. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Általaban a recepteknél oda van írva h az adott mennyiseg hany cm-es torteformahoz való.


Mit ertesz karika alatt? A csatos toertaformát?

2022. nov. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ere gondoltam

2022. nov. 21. 20:33
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
A recept a lényeg, nem a forma. Én piskótát sütni nem tudok, mert sosem lesz magas. Tortát viszont sokszor csinálok. Az is piskóta alapú, de nagyon nem mindegy a recept. Amit csinálok, az 4 tojásos és kb 28 cm átmérőjű formához való. Ha érdekel, írj rám, szívesen elküldöm 🙂
2022. nov. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Szia:) bebepiskota receptjeivel nekem eddig mindig osszejott a torta.
2022. nov. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
2. Ez nem sütéshez való! Hanem pl zselatinos, folyosabb kremek betölteséhez .... mintcpl sharlotte ... túrótorta.. stb.
2022. nov. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2 emeletes tortát szeretnék. Ha az alsó rész 22 cm formába sütöm akkor a felső részét hány cm formába kell sütnöm piskótát? Hogyan fog mutatni? Nem lesz kicsi?
2022. nov. 21. 23:16
 7/9 A kérdező kommentje:
Úgy szeretném hogy szép magas legyen. [link]
2022. nov. 21. 23:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A piskóta attól lesz magas, ha rendesen fel van verve benne a fehérje, nem attól, hogy miben sütöd.

Ez az állítható tortaforma sem rossz, az sem igaz, hogy nem lehet benne sütni: ennek az az előnye, hogy aki sokat süt, annak nem kell sok különböző tortaformát otthon tárolni. Csak ugye mivel állítható, az a hátránya, hogy nincs alja, ezért vigyázni kell vele a sütésnél, vmivel ki kell bélelni, amire nem ragad a piskóta: jellemzően szilikonos papír.

A fentieket leszámítva a torta magassága attól függ még értelemszerűen, h hány centire állítod az átmérőt.

2022. nov. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

Sokat szoktam sütni, tortát is. Idővel rajottem, sokkal egyszerűbb laponkent sütni, mint egy darabot felvagni. Laponkent 2 vagy 3 tojásból szoktam csinálni, szépen fel jön az is, finom, levegős lesz.


A linkelt formát akkor fogod tudni jól használni, ha az alját belemartod a kész tésztába, sutopapiros tepsire teszed és pár percig sütöd, hogy megszilarduljon. Ez védő réteget fog képezni alul és nem fog kifolyni a tészta. Annyi, hogy várni kell majd kicsit, higy lehuljon a forma.

2022. nov. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!