Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kisgyerekes anyukák, mit...

Kisgyerekes anyukák, mit szoktatok főzni, mikor nagyon kevés időtök van?

Figyelt kérdés
Időspóroló konyhai praktikák is jöhetnek. 😅
2022. nov. 15. 14:28
 1/10 anonim válasza:
91%

Idősporolós nálam, hogy pl hagymát, krumplit szoktam összevágni előre. Fagyóba be azt csak ki kell olvasztani.


Én amit hamargyorsan szoktam csinálni, ma pl a sültkrumpli, rántott hus. 1 ora alatt megvoltam vele mindenestől (én paniroztam, én pucoltam a krumplit, nem mirelitből).

Bolognai, carbonara, szilvásgombóc (ez mondjuk mirelit),mustáros-tejfölös szelet tésztával... fú, sok ilyen van.

2022. nov. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Tészták (spagetti, carbonara, sima paradicsomszósz, “mindent bele”, amit a hűtőben találok, pl.gomba, tejszín, sonka, sajt, stb)


Sütőzacskóba husi, fűszer meg mindenféle zöldség (pl.krumpli, édesburgonya, cékla, cukkini, gomba, répa) mellé.


Főzelékek sült virslivel, tükör tojással


Ha tényleg nagyon szorít az idő, különféle mirelitek, de pl. a kisfiam 8 hónapos , még csak most kezdődik igazán, hogy velünk együtt fog enni, így ezt az opciót szeretném leritkítani, sőt, amennyiben lehet, elhagyni. Aztán majd kiderül :D

2022. nov. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Tèsztàk szòsszal, krèmlevesek, zöldsèg/krumpli/husi sutoben
2022. nov. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Leves mirelit francia vegyes zöldségből.

Valami mirelit, sült krumpli husi

Vagy berakok a sütőbe húst egyben lefóliázva befűszerezve.

Bolognai

Csilisbab

Fagyasztott gombóc

Pásztortarhonya

Sült virsli krumplipürével.

De amúgy este szoktam főzni vagy megpróbálni előkészülni mikor már van segítség.

2022. nov. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

@1, "Én amit hamargyorsan szoktam csinálni, ma pl a sültkrumpli, rántott hus. 1 ora alatt megvoltam vele mindenestől"

Mennyi időt töltesz főzéssel, ha nem hamargyorsan kell valami?

2022. nov. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Spagetti (szigorúan nem műanyag szósszal)

Meg van airfryer meg rizsfőző. Azok sokat segítenek.

2022. nov. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami rövid idő alatt megvan, azok a tészták. Amíg a tészta megfő, bőven megcsinálom a szószt. Ha nagyon sietős, akkor sajtos tészta.

Amivel keveset kell foglalkozni, az minden, amit bedobálok egy tepsibe, és megsütöm sütőzacskóban.

2022. nov. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
19%

5!

Pl egy pörköltetvagy egy gulyást te mennyi idő alatt csinálsz meg? 😅

Nekem 1 óra alatt nem menne...


1#

2022. nov. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindent bele tepsis dolgokat vagy tésztákat.

Pl hagymán tetszoleges zoldseget lepiritasz, teszel hozza hust vagy nem. Felontod tejszinnel es kezs.


Vagy tepsiben zoldsegek osszevagasa, cekla repa, krumpli stb, bele sutozacskoba, tetejere par csirkecomb, fuszerek es utana magatol megsul



Praktika a fagyazsto. Alapanyagokban pl fagyasztotr borso es bab azokbol 15 perc alatt van fozelek. Voroslencse hasonlo.

A masik ha csinalok tesztaszosztvagy tepsis hust stb akkor mindig nagyobb adaot es fele megy a fagyoba

2022. nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Semmit. Ha sok időm van is ritkán főzök
2022. nov. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!