Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha mikroban olvasztom a...

Ha mikroban olvasztom a csokit akkor mikor tegyek bele olajat? Mar az elejen vagy a vegen mikor felolvadt a csoki?

Figyelt kérdés
2022. okt. 19. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Amikor mar felolvadt. Es elkeverted, csomomentes


(Ugye tudod hogy alacsony watton (kb 400 vagy alatta) kell, 45 masodpercenkent atkeverve?

2022. okt. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a segitseged igen azt tudom hogy kell felolvasztani csak nemvoltam benne biztos hogy az olajat mikor kell ratennem!

Szted egy tabla csokihoz mennyi olajat tegyek?

2022. okt. 19. 14:36
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Mi a cél az olajjal? Ha csak annyi, hogy könnyebb legyen valanit bevonni, akkor egy evőkanál teljesen jó

(Ha van otthon kókuszolaj, az egy picit jobb, mint a napraforgó. Azért mert melegen folyik, tehat szépen lehet vele bevonni viszont ugyanúgy visszaszilárdul hűtőben mint maga a csoki, tehát ugyanolyan roppanós marad. Tehát ha kókuszolaj, akkor lehet akár 2-3 evőkanál is).

Mivel a napraforgó ugye hidegen sem szilárdul vissza, 1.5 evokanalnal ne tegyél többet, mert hűtve is maszatolni fog

2022. okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen igazabol a szep fenyes szin a lenyeg amit az olaj segitsegevel szeretnek elerni/rasegiteni
2022. okt. 19. 15:11
 5/5 anonim ***** válasza:
93%

Én is amiatt javasolnék mondjuk vajat az olaj helyett, mert a csokimáznak illene megszilárdulni a kihűlés után. Amit az olaj hátráltat, a vaj nem.

De én általában semmit nem teszek a csokiba, csak jó 50-60 fokra melegítve öntöm a torta tetejére.

2022. okt. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!