Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan főzzek rizst? Ha...

Hogyan főzzek rizst? Ha forralok vizet és beleszórom ugy nem jó?

Figyelt kérdés

Anya mondta már hogy olajon pirítsam le majd ahány bögre a rizs dupla annyi bögre vizet tegyek rá és majd elfoli a vizet és akkor jo.

De nekem peszmeges lesz a rizs és nem jo. Nem tudom így megfozni. Ha forralok egy lábas vizet és beleteszek annyi rizst amennyit akarok úgy nem fő meg? Nyilván nem főli el a vizet de majd leszurom. Úgy nem jó?


2022. szept. 21. 21:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
A kerekszemű tejberizshez, rizskoch-hoz és hasonlókhoz jó, mert alapvetően tapadós, ragacsos lesz amikor elkészül. Ez olyan mint a krumplinál a főzni és a sütni való burgonya, nem jó másik célra használni.
2022. szept. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

19: a kerekszemű alapvetően tejberizshez, krémes rizottóhoz jó.


A pergős rizshez a hosszúszemű kell, lehetőleg A minőség.

Akkor itt volt a probléma nálad, nem az elkészítési módszer a rossz, amit anyukád monodtt.

2022. szept. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
83%
Mindig úgy főzöm ahogy te írod: beleöntöm a rizst a lobogó forró sós vízbe, fajtától függően 10-40 percig főzöm kevergetve, aztán leszűröm. Megfő és ehető teljesen, eddig fel se merült bennem hogy másképp kellene.
2022. szept. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
75%

Én mikróban csinálom fedhető üvegtálban.

2 dl rizs

4-5 dl víz

Só, ízlés szerint

1-2 evőkanál olaj

5-10 centis csík tubusos vöröshagyma krémből


Csak bedobálod ezeket és mehet a mikróba max fokozaton, még kevergetni sem kell.

Pirítva nincs a rizs.

Ragacsos rizst kapsz eredményül, én nem szeretem a pergőset.

Dupla magas üvegtál kell, mint a belerakott mennyiség, mert kifuthat.

Sokan hagyma nélkül csinálják, pedig sokkal finomabb azzal.

2022. szept. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
23-as végül én is így csináltam csak nem lobogó vízbe hanem úgy forrt már fel a víz hogy benne volt a rizs. Teljesen jó lett.
2022. szept. 22. 22:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!