Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan főzzek rizst? Ha...

Hogyan főzzek rizst? Ha forralok vizet és beleszórom ugy nem jó?

Figyelt kérdés

Anya mondta már hogy olajon pirítsam le majd ahány bögre a rizs dupla annyi bögre vizet tegyek rá és majd elfoli a vizet és akkor jo.

De nekem peszmeges lesz a rizs és nem jo. Nem tudom így megfozni. Ha forralok egy lábas vizet és beleteszek annyi rizst amennyit akarok úgy nem fő meg? Nyilván nem főli el a vizet de majd leszurom. Úgy nem jó?


2022. szept. 21. 21:14
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
De nekem úgy nem sikerül. Azonnal leég a rizsem és peszmeges lesz a rizs.
2022. szept. 21. 22:03
 12/25 A kérdező kommentje:
Tehát olyan ragacsos vagy olyan furcsa állagú lesz
2022. szept. 21. 22:04
 13/25 anonim ***** válasza:
72%

Előtte át kell mosni. A keményítőtartalmától lesz ragacsos, amit ki lehet mosno belőle.

Szóval egy bogre rizs szurobe. Addig mosod amig a kijovo le nem feher hanem atlatszo. Utana egy bovre viz. Es egy majdnem tele bogre viz (az atmosasbol marad viz a rizsben)

Es ha leveszed a leheto legkisebb fokozatra akkor nem kene leegnie. Ha megis, akkor forralas utan tedd 150 fokos sutobe 15 percre. De ilyenkor sutesallo labas kell

2022. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
46%
Mi az a peszmeges?
2022. szept. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
14. [link]
2022. szept. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Bocsi mi így használjuk családba hogy peszmeges lett. Olyan rossz az állaga olyan trutyis

Csak mi valamiért így használjuk

2022. szept. 21. 23:10
 17/25 anonim ***** válasza:
31%
ėn ragacsosan nem is szeretem ,megmosod a rizst felteszed 2 annyi vízbe mint ammenyi a rizs és utána felteszed főni nėha keverd meg hogy ne ragadjon le . ha felfort akkor le zårhatod gázt alatta ės fedő alatt tovább puhul magátol.
2022. szept. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
75%

16: ha tényleg kétszeres vizet tettél hozzá, és nem kevergetted, akkor rossz minőségű rizst vehettél.

Az anyukád elkészítési módjával egyszerűen NEM TUD ragacsos lenni egy hosszúszemű rizs. Nem véletlenül kerekszeműt vettél, és közben kavargattad?

2022. szept. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

De igen szerintem kerekszemu volt.

De akkor az nem jó?

2022. szept. 22. 10:12
 20/25 anonim ***** válasza:
75%

Ha jól értem otthon elektromos főzőlap van, kérdező pedig gázégőn főz(ne). Az áttérés még rutinusabb háziasszonyoknak sem szokott gond nélkül menni, a gáz gyorsabban melegít és ha lekapcsolod az olyan, mintha elhúznád a forró elektromos főzőlapról az edényt.

A legegyszerűbb és tuti eredmény gázon kezdő gázfőzőlapot használók számára a zacskós rizs, abból is a hosszú szemű. Később aztán majd tudsz klasszikus módon is rizst készíteni, most átmeneti megoldásnak ez is tökéletes.

2022. szept. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!