Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha gyakran annyira nem tudom...

Ha gyakran annyira nem tudom eldönteni hogy mit ebédeljek, hogy végül inkább csak eszek egy kiflit vagy valamit, az valami evészavar vagy mással is szokott ilyen történni?

Figyelt kérdés

Elég sokszor (kb havi 3-4 alkalommal) van velem olyan hogy nem tudom eldönteni mit ennék, mit főzzek. Amúgy alapvetően nem vagyok nagyon válogatós, sokféle ételt szeretek, csak sokszor épp semmihez nincs kedvem úgy különösebben.

Ilyenkor általában eszek valamit ami a legkönnyebben hozzáférhető és kibírom vele éhezés nélkül pár óráig. Pl vajaskenyeret, zabkását, fehérjeszeletet, ilyesmiket.

Ma is délelőtt óta gondolkoztam hogy mit kellene főznöm ebédre, végül d.u. 3-kor feladtam és ettem egy kiflit.


Ez normális? Másnak is szokott ilyen nehézséget okozni hogy eldöntse mit egyen? Vagy ez valami betegség?


Tippek arra, hogy hogy lehetne eldönteni mi legyen az ebéd?


2022. aug. 26. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Velem is előfordul, hogy épp semmihez nincs kedvem azokból az opciókból amihez van otthon alapanyag. Ilyenkor egyek egy gyümölcsöt vagy egy szendvicset és kész. Szerintem ez nem evészavar.

Egyébként ami segített az az, hogy összeírtam egy excel táblázatba az összes kedvenc receptem (kb 70-80 különbözőt) és ha ilyen van akkor ránézek, hátha elkap az ihlet. 10-ből 9x működik :)

2022. aug. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Tipp a döntéshez:


Keresel a neten menüterveket, vagy kiszállítós oldalakat, elolvasod és amelyiknél úgy érzed, hogy "Ezt hű de megenném!", akkor máris megvan, hogy mit főzzél!


Ha egyedül élsz és nem kell gyerekekről gondoskodnod, akkor simán belefér, hogy csak egy kiflit egyél néha (kb havi 3-4 alkalommal).

Éhen nem halsz, ennyitől beteg sem leszel és legalább spórolsz!...pénzben is és idővel is.

2022. aug. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1

#2

Szoktam mindkettőt csinálni, felírni a kedvenceimet meg kajáldák kínálatát nézegetni, de ha rámjön ez akkor nem segít. :D

Mindenesetre a zöld pacsi ment mert amúgy jó ötletek.

+ köszi a megnyugtatást

2022. aug. 26. 15:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egy étteremben dolgozom, eléggé vezető pozícióban, szóval ha enni akarok, akkor csak szólnom kell a konyhában, hogy mit szeretnék. Nyilván nem szopatom őket, szóval soha nem kérek valami komplikált kaját, meg azért az alapanyagköltséget is figyelembe veszem, nehogy az legyen, hogy én mindig valami drágát kajálok, a többiek meg kapnak egy salátát.

Viszont gyakran nincs kedvem/energiám dönteni, olyankor csak szólok, hogy éhes vagyok, adjanak valamit, bármit. És ezt úgy, hogy nem is nekem kell elkészíteni.

2022. aug. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Teljesen normális ha csak nasizol picit, Én vagy hogy hetekig nem eszem. A depressziómtól étvágytalanságban szenvedek, fogytam is 6 kilót 1 hét alatt és most már beleférek egy csomó régi ruhámba.
2022. aug. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tervezz előre. Amikor random megkivansz etelt, ird fel. Vasarnapig osszegyulik 2-3 es azokat oszd el a hetre. Ezekehez az etelekhez vasseolj is be

Es tudni fogod h ha nem fozod megakkor radrohad

2022. aug. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fél éve vettem észre magamon, hogy sokszor nincs kedvem enni. Furcsa volt, hogy olyan dolgok sem kellenek, amiket normál esetben bármikor meg tudnék enni. Aztán egyik napról a másikra kettős látásom lett. Mindenféle vizsgálatok voltak és kiderült, hogy tüdőtumorom van. A szem probléma pedig agyi áttét. Ez alaposan felborította az életemet. Persze a barátok mind összefogtak. Az egyik Béres cseppet adott ajándékba. Magamtól nem vettem volna, hisz "csak nyomelem és vitamin komplex" , de azért elkezdtem szedni és pár nap múlva visszajött az étvágyam. Tök jól is érzem magam. Persze nem arról van szó, hogy neked is ilyen bajod van, de ha egyetlen ember, aki ezt olvassa és elmegy egy mellkas röntgenre és találnak valamit, akkor javasolnám a Bérest. Közben elkezdődtek a kemo és sugárkezelések és menet közben is jól vagyok. Egyébként a tejberizs az az étel, amit a legtöbb ember akkor is meg tud enni, ha beteg, étvágytalan.
2022. aug. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!