Húsleves elkészítésének módja egyszerűen?
Fölösleges lehabozni, a hab leül az edény aljára. Ha tálaláskor nem kevered fel (vagy még jobb, ha elöre leszüröd), akkor semm különbséget sem találsz a lehabozotthoz képest.
Viszont a habból a fözés során egy csomó fehérje még kiszabadul, azaz a leves összetételben értékesebb lesz.
Nagyon függ attól milyen hús.
Tyúkhúsleves:
Farháttal, fejjel indítok, felrakom egy fej hagymával, fokhagymával, sóval, szemes borssal, paprika csumával, pár szál angol zellerrel, lestyánnal, paradicsommal...
A hagymák megpucolásával nem szoktam veszõdni. Általában csak a végeket vágom le, így nem lesz tele úszkáló, szottyos rászekkel mert a héj összetartja. A fokhagymának odaverek a kés lapjával vagy az öklömmel. A vörös hagyma héj gyögyörû telt aranybarna színt ad a levesnek, szóval az is megy bele, csak a külsõ réteget szedem le ami koszos.
Ha ez jól szétfõtt, leszûröm. Ami kijött belõle mehet az állatoknak (csak a csirke csontra vigyázni).
Ezek után teszem bele a sármosabb zöldségeket, répát, fehérrépát, zellert, krumplit, meg az olyan húst amin van is mit enni. Ez nálunk általában szárny, comb, láb, nyak, de igazából ízlés kérdése.
Ezeket szép mutatósra fõzõm, majd kihalászom, és külön tálalom. A levestésztát is külön kell fõzni, mert így nem lesz zavaros.
A húslevesbe csak egy kis só és bors kell, az ízek nagy része a belefőtt csontból és zöldségből jön.
Emiatt teszek bele egy csomó olyan cuccot, ami utána nem kerül tálalásra. Ha csak színhús, sárgarépa meg krumpli lenne benne (mint ahogy azt mi felénk a finnyások kérik), az édessé tenné, és olyan semmilyen lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!