Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A cigánypecsenyét szokták...

A cigánypecsenyét szokták pácolni is? Ahogy a neten találtam igen, pedig azt hittem csak simán kisütik a húst...

Figyelt kérdés
Tudom a cigánypecsenye tarjából készül és kisütik vagy kenyérrel vagy sült krumplival adják és valahol szalonnával is. A kérdésem arra vonatkozik hogy (persze izlés szerint mindenki) de hogy a hagyományos pác hozzá őrölt foghagyma keverve őrölt pirospaprikával és mustárral plusz esetleg bors? Ez az eredeti cigánypecsenye pác vagy mindenhol máshogy csinálják?

2022. máj. 25. 02:21
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Kisütheted csak úgy magában is, de ha azt szeretnéd, hogy omlós, puha legyen és az időbe belefér, akkor pácold!

Gyakorlatilag ennél az alappác a mustár és az olaj (savas közegben jobban puhul a hús) utána minden egyebet már a te egyéni ízlésed szab meg.

Fokhagymát, borsot, de főleg a sót közvetlen sütés előtt szokás rátenni.

Friss fokhagymát még sütés után is tesznek rá sok helyen.

2022. máj. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokféleképpen csinálják. Nálunk pl anyám utólag paprikázta borsozta és fokhagymázta.


Később jöttem rá, hogy ez vagy felvidékies, vagy nem cigány pecsenye.


Én ahogy szeretem, és németeknél ismerek egy magyar csárdát, ott így csinálják:

Hús bepácolva olaj, só bors paprika majoránna mistár keverékébe min. 1-2 órát, de a legjobb 1 napot akár.


Szalonnából (füstölt) zsír kiolvaszt, és azon kisütni a húst, és lehet a szalonnával tálalni.

2022. máj. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Eredetileg búcsúkban, vásárokon sütötték és nem pácoltál előtte.
2022. máj. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
Soha ne süsd olajban, csak zsírban!
2022. máj. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
31%
Rasszista!! romapecsenye, nem cigánypecsenye..!!!
jan. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5ösnek üzenem ... igen de a roma mondhatja magára hogy cigány ugye? :-D és romakerék stb... némelyik cigány még fordítva a roma szóra is megharagszik.. nem vagyok rasszista a 19dik században nem is ismerték azt a szót hogy roma.
febr. 7. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!