Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A fagyiszeletnek vagy a néger...

A fagyiszeletnek vagy a néger kockának a tetejére milyen habot lehetne még csinálni?

Figyelt kérdés

Ezeknek a habot gőz fölött kellene fölverni.

De félek, hogy nem fog sikerülni.

Nem lehet simán habverővel fölverni?

Milyen habot csinálhatnék még a tetejére? Adjatok ötletet légyszi, nagyon fontos. :)


2010. szept. 17. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, de az már nem fagyi szelet. Ne parázz tőle, fog az sikerülni, nem nagy kunszt. De ha mégsem akarod akkor fél liter Hulala-t felversz habnak, ez tart mint a beton. Igaz, növényi eredetű, de nem fog összeesni mint a rendes tejszín, mellesleg jóval finomabb. Szerintem.
2010. szept. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát igen, én is arra gondoltam, hogy akkor meg nem lesz fagyiszelet. :-D Azt mondod, hogy fog sikerülni?

Hogy verjem fel gőz fölött?

Tudsz tanácsot adni?

Te hogy szoktad?

Köszönöm!

2010. szept. 17. 11:21
 3/3 anonim ***** válasza:
szia! Én úgy szoktam, hogy van az az edényem amiben ugye verem a habot. Keresek egy olyan lábast amibe belefér, ebbe töltök kb három négy ujjnyi vizet, ha felforr, akkor a tojásfehérjével teli edényemet beleállítom és úgy verem fel. Szóval nem kell belenyomni a vízbe, hanem fölötte kéne megtámasztani. Nekem már megy egy kézzel is de ha neked kétségeid vannak, akkor a tojásfehérjét is kisebb fazékba vagy lábasba tedd, olyanba ami a fülénél fogva meg bír támaszkodni az alatta lévőn, szóval a füle támasztja azért nem esik bele. Amikor a hab már beton kemény akkor kész. Vigyázz ne főzd túl mert akkor törni fog. Nem lesz különösebb baja, csak nem lehet szépen kenni. Ja, kell bele cukor de azt bizti tudod. Ügyes legyél :D
2010. szept. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!