Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Keresztelőre milyen menüt...

Keresztelőre milyen menüt készítenétek?

Figyelt kérdés

Jövő hónap végén lesz a keresztelő, egy bérelt helyen, ahol kinn tudunk majd lenni, van kemence is, úgy gondoltam akkor már süthetnék is benne valamit. Anyósom ad kb 5 csirkét azt gondoltam kemencében jól bepácolva, feldarabolva megsütni és kenyeret sütni még a kemencében.

Leves gyümölcsleves lesz, mert mindenki szereti és a nagy melegben jól behűtve jól fog esni. (A húslevest már mindenki elcsépeltnek tartja)

Anyósom akarja hozni a tortát, a keresztanya hoz sütiket, keresztapa pedig sajtos pogácsát.

Eddig itt tartok. Milyen köretet, milyen főételt készítenétek még?

17-en leszünk +-3 ember


2022. ápr. 18. 13:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
70%

Mert? Ha leveszel a kelt tésztából, azt félre lehet tenni. Keresztelő után, kész tésztából összerakni pár kenyérlángost az úgy negyed óra.

Miért, akkor a csirkét is előre akarod megsütni, és hidegen enni?

Mert az még tovább tart.

Én azt is utána kezdeném el. Nem értek rá, vagy hova siettek?

A csirke 45-50 perc alatt megsül. Addigra meglesz az "alapozás". Pont ideális. :D

2022. ápr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
De ha keresztelő előtt ki van nyújtva a tészta, megpakolva, sütésre készen, akkor utána csak be kell tolni a kemencébe, és pár perc múlva ehető.
2022. ápr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
78%
Van B-verzió szakadó eső esetére?
2022. ápr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igen, ez zárt, tetővel fedett filagória.
2022. máj. 5. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!