Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Keresztelőre milyen menüt...

Keresztelőre milyen menüt készítenétek?

Figyelt kérdés

Jövő hónap végén lesz a keresztelő, egy bérelt helyen, ahol kinn tudunk majd lenni, van kemence is, úgy gondoltam akkor már süthetnék is benne valamit. Anyósom ad kb 5 csirkét azt gondoltam kemencében jól bepácolva, feldarabolva megsütni és kenyeret sütni még a kemencében.

Leves gyümölcsleves lesz, mert mindenki szereti és a nagy melegben jól behűtve jól fog esni. (A húslevest már mindenki elcsépeltnek tartja)

Anyósom akarja hozni a tortát, a keresztanya hoz sütiket, keresztapa pedig sajtos pogácsát.

Eddig itt tartok. Milyen köretet, milyen főételt készítenétek még?

17-en leszünk +-3 ember


2022. ápr. 18. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Salátákat készítenék max.
2022. ápr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
A kemencében sült csirke szerintem is jó ötlet+köret és, az 1. által javasolt saláták.
2022. ápr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Ja, a gyümölcslevest én inkább desszertként kínálnám.
2022. ápr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Ha már amúgy is befűtenék a kemencébe, 100%, hogy azt használnám ki jobban.

Tehát sülteket csinálnék.

Csirke már van, akkor lehetne mondjuk sütni oldalast, vagy tarját...

vagy ha a hőfok szabályozás nehézsége miatt biztosabbra akarsz menni, akár 1-2 rúd stefánia vagdaltat is be lehet tolni a kemencébe.

Vékony rudakat, a darált hús hamar átsül, könnyebb kezelni, biztosabbra lehet vele menni.

Ízben is eltér a grill csirkétől, így jól kiegészíti azt , és másfajta ízlésűek igényét elégíti ki.


A kenyértésztából is lehet ötletelni, ha már úgy is be lesz dagasztva, mondjuk nem tudom milyen lisztből lesz, de egy vékonyra nyújtva különböző feltétű kenyérlángosokat is lehet csinálni, azt is a legtöbben nagyon szeretik.

2022. ápr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Nagy meleg??? Május végén akár 10 fok is lehet
2022. ápr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

3.! Mióta desszert egy gyümölcsleves.


Én egy krémlevest csinálnék krutonnal.

2022. ápr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
6. Nekem az, mert nem szeretek édes után sósat enni. (tudom hogy egy helyre megy, de akkor sem.)
2022. ápr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
7. Csak neked!
2022. ápr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos, hogy tennék abba a kemencébe pl.csülköt, nincs is annál jobb!
2022. ápr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kenyérlángosra én is gondoltam, de attól félek, hogy hidegen nem lenne az igazi. Ha frissen csinálnánk akkor valakinek a keresztelőről le kellene maradnia :(

2022. ápr. 19. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!