Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó még az olaj?

Jó még az olaj?

Figyelt kérdés

Leszoktam szűrni es elrakni de ez bent maradt a tuzhelyben.

2fagyasztott rantott hust csinaltam belole még pénteken,felhasználhatom meg ha igen meddig?


2022. ápr. 11. 01:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Sima olaj nem extraszűz.
2022. ápr. 11. 01:50
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Persze, hogy jó. Szűrd át, és öntsd ki az alját. Se morzsa, törmelék, se a fagyasztott cuccból esetleg belefolyt víz ne legyen benne, csak tisztán az olaj. Ha víz mentes tiszta olaj, akkor sokáig eláll. Fél évig garantáltan, valószínűleg tovább is.
2022. ápr. 11. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

Eleve nem egészséges többször sütni az olajban, de ha húst sütöttél benne és több, mint 2 napig ált szobahőmérsékleten, akkor abban van pár bacitenyészet.


Nem mellesleg, meg lehet úgy sütni a mirelit vackokat, hogy minimális olajat használsz

2022. ápr. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
72%
Kit érdekel a baci, 170-200 fokon sütsz benne.
2022. ápr. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Öhm, ezek szerint én nagyon elvetemült vagyok, se sose szoktam előre szűrögetni az olajat... van egy külön olajos edény, amiben csak a bő olajos vackokat sütjük, abban marad benne az olaj, és következő használat előtt szűröm át csak. (2-3x használom max, attól függ, mi sült benne, mennyire koszmós az alja.)

Sose volt még tőle bajunk, pedig nem csinálunk heti kétszer ilyesmit, van, hogy hetekig ott áll az olaj...

2022. ápr. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Simán használd fel.
2022. ápr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!