Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Búzatortillát nézegetem,...

Búzatortillát nézegetem, 73%-a liszt, mennyi lehet a víz és az olaj?

Figyelt kérdés

kb hasonló állagút szeretnék készíteni mint amit a pennyben is árulnak 500ft-ért. ez palacsinta kaliber. a fentieken túl még van benne pár klasszikus vegycucc, ilyet nyilván nem teszek bele, tehát pont ugyanolyan nem is lesz és nem is cél. Csak hasonlót szeretnék liszt víz olaj/vaj keverékéből.


Pl 730g liszthez 270g víz majd pihenni, szétosztani és megolajozva kinyújtani majd megsütni?


2022. jan. 31. 23:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell pihenni hagyni, nem élesztős tészta. Liszt, só és annyi víz, hogy kellemesen nyújtható legyen. Ha fele sima, fele tk. liszttel csinálod, sokkal finomabb lesz.
2022. febr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Az elsőnek foglama sincs, igenis KELL pihentetni. (A pihentetés meg a kelesztés két teljesen különböző dolog!) Azért kell a pihentetés, mert a lisztszemcsék megduzzadnak, a tészta jobban nyújtható és összességében finomabb lesz.


A víz mennyiségét nem lehet egyértelmüen megmondani, mert sok mindentől függ, puhább levestészta keménységü legyen, mert a pihentetés során még kicsit lágyul. A tésztába nem kell olaj, csak a sütéshez használj valamennyit. (A sütés miatt szerepel az összetevők között)


Szerintem nézz meg pár receptet a neten (videót is), úgy jobban el tudod dönteni, hogyan is a legjobb elkészíteni.


És még egy tipp: ha marad, azt le tudod fagyasztani, hütöben kiengedve és felhasználás elött picit serpenyőben felfoorósítva újra friss lesz.

2022. febr. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. febr. 1. 09:07
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta ez alapján készítem. Általában 10-20 ml-rel több víz kell bele, de ha lágyabb lenne a tészta, nyújtáskor lehet pótolni a lisztet.
2022. febr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A link lemaradt: [link]
2022. febr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Erre gondolsz?


375 g liszt

220 ml langyos víz

75 ml olaj

1 tk sütőpor

2 tk só


A tortillához a hozzávalókat robotgépben összedolgozzuk, megszórjuk kevés lisztel és 10 percig pihentetjük. Ezután lisztezett deszkán gyors mozdulatokkal átgyúrjuk és 12 részre osztjuk. Mindegyikből kis gömböt formázunk és 1-2 mm vastag koronggá nyújtjuk. Közben egy serpenyőt felforrósítunk és egyenként kisütjük a tortillákat – a hólyagokat visszanyomkodjuk és mindekét oldalán addig sütjük, amíg elkezd pirulni. A kisült tortillákat forrón nedves konyharuhába tesszük és bebugyoláljuk, így puha marad.

2022. febr. 1. 12:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, erre gondoltam. Bár érdekes, mert régebben 250 ml meleg víz kellett (ehhez képest írtam a +10-20 ml-t), és 80 ml olaj, a többi stimmel. Régebben kiírtam a receptet.


Gépbe még sosem tettem a tortilla tésztáját. Régebben kézzel gyúrtam össze gyors mozdulatokkal, most már csak evőkanállal keverem el egy műanyag tálban, az a legegyszerűbb és legtisztább megoldás számomra.

2022. febr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor: 375 g liszt, 270 ml langyos víz, 80 ml olaj?
2022. febr. 1. 14:33
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Kezdd kevesebb vízzel, ha úl kemény, tudsz még hozzátenni, de kivenni nem.
2022. febr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd 250-nel, de az sem baj, ha picit híg véletlenül, akkor elkeverhetsz benne kb. egy lapos evőkanálnyi lisztet. De pár alkalom után kitapasztalod, hogy mikor jó a tészta. Minden liszt más, még az azonos márka is lehet más évről évre.
2022. febr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!